Fırat Üniversitesi Öğrencileri 4. Türksat Model Uydu Yarışması’nda 3. Oldu

  • Haberin Tarihi: 13 Eylül 2019
  • Bu haber 24472 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Fırat Üniversitesi Öğrencileri 4. Türksat Model Uydu Yarışması’nda 3. Oldu

Türksat ve Türkiye Teknoloji Takımı iş birliğinde Teknofest bünyesinde gerçekleştirilen 4. Türksat Model Uydu yarışmasında Elazığ Fırat Üniversitesini temsil eden Uvcsat Model Uydu takımı da yarışmada 3. Oldu

TÜRKSAT’ın Gölbaşı yerleşkesinde gerçekleştirilen ödül törenine, Türksat Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kemal Yüksek, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Türksat Genel Müdürü Cenk Şen ve öğrenciler katıldı.

Birçok üniversiteden gelen öğrencilerin büyük bir kararlılıkla bu vizyonun bir parçası olduğunu ve Türkiye’yi ileriye taşıyacaklarına inandıklarını söyleyen Türksat Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kemal Yüksek, “Cumhurbaşkanlığımızın da önderliğinde gideceğimiz hedef ve yol belirlidir, süremiz kısıtlıdır. Dün yapılması gereken şeyi bugün yapmamız bu devirde mümkün değildir. Sürelerin kısaldığı, yapılacak işlerin ertelenemediği bir süreç ve döneme girmiş bulunuyoruz. Hiçbir mazeret vakit anlamında söz konusu değildir” dedi.

Uzun çalışmalar sonucunda iki günlük yarışma maratonuyla çalışmalarını sonlandıran öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunurken, yarışma da Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi birinci, İstanbul Teknik Üniversitesi ikinci ve Elazığ Fırat Üniversitesi üçüncü oldu.

Bir Yorum Yazın