Psikolojik Danışmanlık Eğitmeni Lütfü Özdemir

  • Haberin Tarihi: 2 Eylül 2019
  • Bu haber 5501 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Psikolojik Danışmanlık Eğitmeni Lütfü Özdemir

Lütfü ÖZDEMİR, Kayseri Fen Lisesi’nin ardından Uludağ Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık eğitimialmıştır. Uludağ Üniversitesinde 2000-2006 yılları arasında Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. Daha sonra psikoterapi alanında çalışmalarını yapmak için istifa edip İstanbul’a gelmiştir.

Lütfü ÖZDEMİR, Kayseri Fen Lisesi’nin ardından Uludağ Üniversitesinde Psikolojik Danışmanlık eğitimialmıştır. Uludağ Üniversitesinde 2000-2006 yılları arasında Öğretim Görevlisi olarak çalışmıştır. Daha sonra psikoterapi alanında çalışmalarını yapmak için istifa edip İstanbul’a gelmiştir.

Çeşitli okul ve danışmanlık merkezlerinde psikoterapist ve psikoterapi eğitmeni olarak çalışmıştır.

Prof. Dr.Hakan Türkçapar ile 8 yıldır Bilişsel Davranışçı Terapi alanında çalışmaktadır.

Kognitif ve Davranış Terapileri Derneğinde 2008 yılında Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır.

Halen, Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği Başkanlığını yürütmektedir.

Lütfü Kaan ÖZDEMİR’in bugüne kadar aldığı eğitimlerin bazıları;
Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Prof. Dr. Hakan Türkçapar Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Prof.Dr. Mehmet Sungur Evlilik ve Aile Terapisi Eğitimi 200 saat ÇAREDER Psikodrama Eğitimi 100 saat Oded Navi Temel Yaratıcı Drama Eğitimi 50 saat Prof. Dr. İnci San Ankara Üniversitesi İleri Yaratıcı Drama Eğitimi 50 saat Prof. Dr. İnci San Ankara Üniversitesi Pozitif Aile Terapisi Eğitimi Sertifikası 3 Modül Prof. Dr. Nossratt Peseschkian (Pozitif Aile Terapisinin Kurucusu) Çift ve Aile Terapisi Eğitimi 100 saat Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu ODTÜ Cinsel Terapi Eğitimi Prof. Dr. Sultan Doğan Cinsel Terapiler Derneği

VERİLEN EĞİTİMLER

Lider Gelişim Programı
Aynadaki Terapist
Enneagram
Zaman Yönetimi
Satış Psikolojisi
Aile İçi İletişim
Kişilik Tipleri
Zor Kişiliklerle Yaşamak
Duygusal Zeka
Etkili İletişim
Çatışma Çözümü ve Arabuluculuk
Beden Dili

2006 yılında Bilgelik Enstitüsünü kurmuştur.
Bilgelik Enstitüsünde 2006 yılından bugüne kadar Prof. Dr. Hakan Türkçapar ile Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimleri, Prof. Dr. Sultan Doğan ile Cinsel Terapi Eğitimleri, Oğuz Omay, Prof. Dr. Haluk Savaş, Prof. Dr. Nazan Aydın ile Kişilerarası İlişkiler Terapisi eğitimleri, Prof. Dr. Hürol Fışıloğlu ile Aile Terapisi eğitimlerigibi, alanda öncü olan kişilerle bir çok Psikoterapi Eğitimi organizasyonları yapmıştır.

Enneagram Kişilik Yapısı ile ilgili “Dokuz Mizaç Modeline Göre Mizaç Farklılıkları ve Kişilik Gelişimi” kitabı 2010 yılında yayınlanmıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi, Çözüm Odaklı Terapi ve Kendi Kendine Terapi ile ilgili kitapları da basım aşamasındadır.

Lütfü ÖZDEMİR 10 yıldır Kurucusu olduğu Bilgelik Enstitüsünde Yönetim Kurulu Başkanlığını ve Bilişsel Davranışçı Terapistler Derneği Başkanlığını yürütmektedir.

Daha detaylı bilgi için lutfuozdemir.com ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelime: ,

Bir Yorum Yazın