Müdürler Görevden Alındı!

  • Haberin Tarihi: 20 Temmuz 2019
  • Bu haber 7451 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş


Elazığ İl Özel İdaresine alınacak 48 personel için önceden liste hazırlandığına yönelik iddialar gündemdeki yerini korurken, gelişmelerin odağındaki İl Özel İdaresi’nde yeni bir gelişme yaşandı. Kamuoyundaki tepkilerin artması üzerine Elazığ İl Özel İdaresi’nde görevli İnsan Kaynakları Müdürü ve Plan Proje Müdürüne soruşturma açılarak geçici olarak görevlerinden alındıkları öğrenildi.

Elazığ İl Özel İdaresi’nin alacağı 48 personel için başvuruların 2 Bine ulaşacağı bekleniyor. İşe girme düşüncesyile İl Özel İdare’ne müracaat etmek için uzun kuyruklar oluşturan insanlar, ‘listeler hazırlanmış’ iddiaları ile ümitlerini yitirmiş durumda gözüküyor.

Elazığ İl Özel İdaresi İŞKUR üzerinden KPSS şartı olmadan kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu.  İl Özel İdaresi’nin Coğrafyacı, Şehir Plancısı, Çevre Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Harita Mühendisi, Makine Teknikeri, Elektrik Teknisyeni, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler, Büro Görevlisi, Bahçıvan, Kamyon Çekici Sürücüsü, Dozer, Ekskavatör, Greyder, Silindir, Yükleyici ve Kazıcı Operatörü alanlarında çalıştırmak üzere alacağı 48 personel için başlattığı başvuruların pazartesi günü sona ereceği belirtildi.

“VALİLİK BİNASI ÖNÜNDE EYLEM YAPARAK RESİMİZİ DUYURURUZ”

İl Özel İdarede ortaya atılan alım listesinin hazırlandığı söylemleri karşısında CHP Elazığ milletvekili Gürsel Erol seslerini duyurmak için eylem yapacaklarını ifade ederek, “Elazığ İl Özel İdaresinin çeşitli meslek guruplarından alacağı 48 personel ile ilgili Elazığlı siyasetçiler ve siyaset kurumlarını uyarıyorum. Siyasetçiler ve siyaset kurumları,  evine ekmek götürmek, çocuklarının rızkını kazanmak ile ilgili personel alımlarında asla taraf olmamalıdır. Tam tersine adil davranmalı. Eğer, personel alımında kamuoyunda konuşulan AK Parti tarafından liste yapıldığı doğru çıkarsa, siyasi referanslara göre bu personeller alınırsa,  Elazığ kamuoyu ile birlikte valilik binası önünde eylem yaparak,  hak sahiplerinin haklarının siyaset kurumunca nasıl gasp ettiklerini kamuoyu önünde sesimizi duyururuz. Bizim önerimiz anılacak personelin meslek gurupları arasında tüm müracaat edenlerde noter huzurunda kura çekilerek isimlerinin tespit edilmesidir” dedi.

AK PARTİ “ALIM LİSTELERİNİN HAZIRLANDIĞI BİR İFTİRA OLDUĞUNU SAVUNDU”

AK Parti Milletvekillerinden Ortak Açıklama Elazığ İl Özel İdaresinde yapılacak olan personel alımları ile alakalı AK Parti Elazığ Milletvekillerinden açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “İşe alım usulü ile ilgili ilanda kurum tarafından kura yapılabileceği açıkça beyan edilmiştir” denildi. 

AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağara ve Zülfü Demirbağ; Elazığ İl Özel İdaresi’nde yapılacak olan 48 kamu personel alımı ile ilgili ortak bir açıklama yaptılar. 

“ALIM LİSTELERİNİN HAZIRLANDIĞI DEDİKODUSU ASILSIZDIR” 

Milletvekilleri ortak olarak yaptığı basın açıklamasında; “İl Özel İdare Personel Şirketi marifetiyle İl Özel İdare işlerinde görevlendirilmek üzere farklı branşlarda 48 personel alımı ile ilgili ilana çıkılmıştır. İşe alım esasları ilanda beyan edilmiştir. İşe almalarla ilgili özellikle Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Sayın Gürsel Erol basına verdiği demeçlerde işe alımlarla ilgili AK Parti İl Başkanlığı ve milletvekillerinin işe alım listeleri hazırladığına dair beyanlarda bulunmuştur. Bu beyanların aslı astarı yoktur ve gerçeği yansıtmamaktadır. Kurum içinden bir takım yönlendirmelerin de olduğu duyumları tarafımıza ulaşmaktadır. Bilinmelidir ki içinde niyet problemi olan hiçbir yaklaşım karşılıksız kalmayacaktır. Devlet bir imkan oluşturmuş ve 48 kardeşimiz için umut ışığı doğmuştur. Gönül isterdi ki, daha fazla personel alımı ve istihdam olsun ancak günün şartları, ihtiyaçları ve imkanları bu sayı ile kısıtlıdır”

“BAŞVURU İLANINDA KURA İLE YAPILACAĞI BELİRTİLMİŞTİR” 

“Başvuru şartları ve alım yapılacak branşlar bellidir. İşe alım usulü ile ilgili ilanda kurum tarafından kura yapılabileceği açıkça beyan edilmiştir. Olay bu kadar açık ve net iken konuyu suistimal etmek ve insanların umudu üzerinden siyaset yapmak doğru değildir. Bizim görevimiz hakkı, hukuku korumak ve adaleti sağlamaktır. Bundan dolayıdır ki bugüne kadar iş kur alımlarında dahi kura yöntemi uygulanmıştır. Kamuoyu bunun yakın şahididir”

“DAHA ÖNCEKİ PERSONEL ALIMINDA DA KURA YÖNTEMİ UYGULANDI” 

İl Özel İdaresi Personel A.Ş’ye personel alımı ile ilgili yine kura yöntemine başvuracağımızın bilinmesini istiyoruz. Daha önce mutabık kaldığımız üzere alımlar yine kura ile yapılacaktır, bir önceki personel alımında da kura yöntemini kullanmıştık. Aslı astarı olmayan kulaktan dolma bilgilere itibar edilmemesini kamuoyundan istirham ediyoruz” ifadelerine yer verildi.

MHP “KURALAR NOTER HUZURUNDA ÇEKİLMELİ”

MHP Elazığ İl Başkanı Semih Işıkver, “izlenecek yöntemin bu olması noktasında girişimlerimiz devam edecektir” dedi.

2 MÜDÜR AÇIĞA ALINDI

Elazığ İl Özel İdaresi’nin alacağı 48 personel için başvurular salı günü başlamıştı. Elazığ İl Özel İdaresi tarafından İŞKUR’da ilan yayımlanmıştı. Konu ile ilgili kamu oyunun tepkisinin artmasından dolayı 48 kişilik personel alımının faturası 2 müdüre kesildi. Elazığ İl Özel İdaresi’nde görevli İnsan Kaynakları Müdürü ve Plan Proje Müdürüne soruşturma açılarak geçici olarak görevlerinden alındıkları öğrenildi. 

Anahtar Kelime: , ,

Bir Yorum Yazın