HDP’li Belediyede Vatandaşlar Karayolunu Kapattılar!

  • Haberin Tarihi: 4 Temmuz 2019
  • Bu haber 7561 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
HDP’li Belediyede Vatandaşlar Karayolunu Kapattılar!

Diyarbakır’ın HDP’li merkez Yenişehir İlçesi’nde vatandaşlar, sularının akmadığı gerekçesiyle karayolunu trafiğe kapatarak protesto ettiler.

Diyarbakır merkez Yenişehir İlçesi’nde vatandaşlar, yaşadıkları su sıkıntısı nedeniyle kara yolunu trafiğe kapattı. İlçeye bağlı Çelik Evler Mahallesi’nde suları akmayan vatandaşlar, Diyarbakır-Elazığ karayolunda lastik yakarak yolu trafiğe kapattı. Olay yerine gelen jandarma ekipleri yolu tekrar trafiğe açtı. Mahalle muhtarı Mehmet Kaya, yaptığı açıklamada, her yıl havaların ısınmasıyla birlikte su sıkıntısı yaşadıklarını söyledi. Yaklaşık bir aydır sularının yetersiz aktığını belirten Kaya, “4 gündür vatandaş bir damla su bulamıyor. Gündüz 2 saat, akşam 2 saat su alalım bize yeter. Fazla su istemiyoruz, böyle idare edelim, yeni hat çekilene kadar” ifadelerini kullandı.

BANYO YAPAMIYORUZ 

Vatandaşlardan Ferhat Çiçek de yaşadıkları su sıkıntısına işaret ederek, şöyle konuştu: “Banyo yapamaz hale geldik, evde su yok, tuvalete gidemiyoruz, abdest alamıyoruz. Bu mahallenin sıkıntısı büyük. Belediye geldi baktı, gitti ama boş. Yol kapatma amacımız sesimizi duyurmak. Bunu belki yapmaya gerek yoktu ama mecbur kaldık. Şiddet içermeyen bir eylem yaptık.” Bazı vatandaşların sondaj vurarak, evinin su ihtiyacını karşıladığını anlatan Çiçek, yaşadıkları sıkıntı dolayısıyla her gün Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdare Başkanlığı’na (DİSKİ) başvurduklarını ancak sonuç alamadıklarını söyledi.  

Anahtar Kelime: , ,

Bir Yorum Yazın