31 Mart seçimleri hangi saat aralıklarında?

  • Haberin Tarihi: 29 Mart 2019
  • Bu haber 12383 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
31 Mart seçimleri hangi saat aralıklarında?

Türkiye’de seçmen, yerel yöneticilerini seçmek için 31 Mart Pazar günü sandığa gidecek. Sandık başına gitmeden önce bilmeniz gerekenler neler? Oy kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Türkiye’de seçmen, yerel yöneticilerini seçmek için 31 Mart Pazar günü sandığa giderken, sandık başına gitmeden önce bilmeniz gerekenler neler?

Oy verme saat aralığı:

  • Saat 07.00 – 16.00 arası: Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis illerinde 07.00 ile 16.00 arasında oy kullanılacaktır.
  • Saat 08.00 – 17.00 arası: Yukarıdaki illerin dışında kalan diğer illerde 08.00 ile 17.00 arasında oy kullanılacaktır.

Oyunuzu Nerde Kullanacaksınız?

Nerede ve hangi sandıkta oy kullanacağınız, adresinize gönderilen seçmen bilgi kağıdında yer almaktadır. Eğer seçmen bilgi kağıdınız elinize ulaşmadıysa; https://secmen.ysk.gov.tr adresinden, e-devlet kapısından veya “Seçmen Sorgulama” mobil uygulamasından kendinizin ve sizinle aynı hanede oturan yakınlarınızın oy kullanacağı yer ve sandık numarasını öğrenebilirsiniz.

Oy Kullanırken Bulundurmanız Gereken Belgeler Ve Kurallar:

Oy verme günü yanınıza Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Geçici Kimlik Belgesi, nüfus cüzdanı, resmi dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hâkim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askerî kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmî nitelikteki belgelerden birini yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Bu belgelerden birini vermeyen seçmen oy kullanamaz.

Ayrıntılı bilgiler için http://www.ysk.gov.tr/ adresine ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum Yazın