Metin Bulut; ‘Karakoçan Güvenli Bir İlçemizdir’

  • Haberin Tarihi: 29 Haziran 2017
  • Bu haber 839 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Metin Bulut; ‘Karakoçan Güvenli Bir İlçemizdir’

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Karakoçan ilçesinin Kığı sınırında gerçekleştirilen sokağa çıkma yasağının İlçe merkezindeymiş gibi gösterilmesine tepki gösterdi.

Milletvekili Metin Bulut yaşanan terör olaylarının Karakoçan ilçesi kırsalı ile Bingöl ili Kığı ilçesi kırsalında meydana geldiğini ve Karakoçan ilçesine ait dört köy ile iki mezrada sokağa çıkma yasağı uygulandığını söyledi. Ulusal ve yerel basında terör olaylarının Karakoçan ilçe merkezide yaşanıyormuş gibi gösterilmesinden rahatsız olduklarını ifade eden Milletvekili Bulut, ‘ Karakoçan ilçemiz ile Kığı kırsalı arasında yaşanan menfur bir terör olayına karşı başlatılan operasyon sonrası, Kiğı sınırına yakın ‘Dört köy ile İki mezrada’ uygulanan sokağa çıkma yasağının ulusal ve yerel basında sanki Karakoçan ilçe merkezinde yaşanıyormuş gibi gösterilerek, haber yapılmasını, Karakoçan ilçemizin merkezinde bu olaylar yaşanıyormuş gibi gösterilmesini huzur ve barışın hakim olduğu İlçemizi hedef alacak şekilde art niyetli yaklaşımları kesinlikle tasvip etmiyoruz” dedi.

“Yaz Ayları Karakoçan İlçemizin En Hareketli Zamanı”
Yaz aylarında ilçe dışında yaşayan vatandaşların ilçeye geldiğini ve vakitlerini burada geçirdiğini aktaran Milletvekili Bulut, yaşanan olayların ilçe merkezindeymiş gibi gösterilmesi vatandaşların ilçeye gelmesini olumsuz yönde etkilememesi gerektiğini vurguladı. Metin Bulut; “İlçe dışında yaşayan binlerce Karakoçanlı vatandaşımız tatillerini geçirmek için gelmeye başladığı bu dönemde, huzur ve barışın hakim olduğu bu güzide ilçemizde, İlçemiz adına yapılacak haberlerin özenle seçilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Kaynak: Medya23.net – ( http://www.medya23.net/basinda-cikan-haberler-ilce-halkimizi-rahatsiz-ediyor/1845/) / Ayhan Akbaba

Bir Yorum Yazın