Erdoğan’ın Çağrısı Sonrası TMSF de Harekete Geçti!

  • Haberin Tarihi: 2 Aralık 2016
  • Bu haber 1108 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Erdoğan’ın Çağrısı Sonrası TMSF de Harekete Geçti!

Borsa İstanbul’un tüm nakdi varlıklarını TL’ye çevirmesinden sonra TMSF de işlemlerinde TL’yi kullanacağını açıkladı.

Dolar üzerinden Türkiye ekonomisini çökertmeye çalışan küresel sermayeye en çarpıcı cevabı Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi.

BİLİNÇLİ VE MİLLİ BİR AKIM BAŞLADI

Erdoğan’ın çağrısıyla, vatandaşlarla birlikte devletin kurumları da harekete geçti ve tamamen TL üzerinden çalışıp, doları devreden çıkarma kararı verdi.

Böylece Türkiye’de müthiş bir akım başladı. Borsa İstanbul‘un ardından TMSF de bundan sonra yabancı para kullanmayacağını açıkladı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu tarafından, alacakların tahsilatında ve bundan sonraki satışlarda yabancı para kullanılmayacağı, işlemlerin Türk lirası ile yürütüleceği bildirildi.

“TÜRKİYE EKONOMİSİNE DUYDUĞUMUZ GÜVENİN BİR GÖSTERGESİ..”

TMSF’den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “TMSF, bankacılık sektörünün sigorta kurumudur ve vatandaşlarımızın bankalardaki bireysel tasarruflarının sigortacısı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Türkiye ekonomisine duyduğumuz güvenin bir göstergesi olarak, alacaklarımızın tahsilatında ve bundan sonraki satışlarımızda yabancı para kullanılmayacak, işlemler Türkiye’nin egemenliğinin bir parçası olan Türk lirası ile yürütülecektir.”

(kaynak:http://www.haber7.com)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

Bir Yorum Yazın