Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Tarihi’ Uyarı!

  • Haberin Tarihi: 2 Aralık 2016
  • Bu haber 1055 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Tarihi’ Uyarı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkler ile Araplar’ın birbirlerine düşman edilmek istendiğini söyledi. Erdoğan, bunun için bu iki topluma da farklı hikayeler anlatıldığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Külliyesi’nin açılışında konuştu. Erdoğan, İslam alemi üzerinde oynanan oyunlara dikkat çekti.

Elinde gücü bulunduran ülkelerin İslam coğrafyasını sömürmesinde öncelikli hatanın Müslümanlar’da olduğunu ifade eden Erdoğan, ”Medeniyetteki çatışmalar Müslümanların enerjilerinin tükenmesine neden oluyor. Sığ bir anlayış coğrafyamızı esir almış durumda. Müslümanların güçsüz ve bitap kalmasını isteyen çevrelere gün doğuyor. Petrolünü, altını, madenini, alınterini sömüren ülkeler her türlü senaryoyu devreye alıyorlar. Müslümanların ayağa kalkmaması için Irak ve Suriye’de olduğu gibi sorunlar daha da derinleşiyor.” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKLER’E AYRI ARAPLAR’A AYRI HİKAYE ANLATTILAR’

Küresel güçlerin İslam coğrafyası üzerindeki oyunlarını anlatan Erdoğan, Türkler’in ve Araplar’ın birbirine düşman olması için aslı olmayan hikayeler uydurulduğunu ifade etti. Erdoğan, şöyle konuştu:

”Bize Arapların ihanet ettiği söylendi. Hatta çok çirkin ifadelerle tanımlandılar. Hatta onlara da Osmanlı’nın onları sömürdüğü ileri sürüldü. Gerçek hadiseler yerine ikame edilen safsatalarla insanlar hasım kılındı. 1. Dünya Savaşı’nda tohumları ekinen ve 2. Dünya Savaşı’nda perçinlenen bu kardeşi kardeşi kırdırma daha da körükleniyor.”

‘PARÇALAMAK İSTİYORLAR’

Müslümanlar’ın ‘bir’ olması konusuna dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Yorumlar bizim için olmazsa olmaz değildir. Bizim için olmazsa olmaz Din-i Mübin-i İslam’dır.” sözleriyle mezheplerin vazgeçilmez olmadığı, ama İslam’ın vazgeçilmez olduğunu ifade etti.

Erdoğan, sözlerini şözlerini sürdürdü:

”Bunu parçalamak, bölmek istiyorlar. Biz buna prim vermeyeceğiz. Müslümanları karamsar tablonun içine mahkum etmek isteyenler yeni bir Fetret Dönemi’ni tahrik etmek istiyorlar.”

(kaynak:http://www.haber7.com/guncel/haber/2230254-erdogandan-tarihi-uyari)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

Bir Yorum Yazın