DİKKAT! Vergi Borcu Yapılandırma Fırsatında Son Günler!

  • Haberin Tarihi: 16 Kasım 2016
  • Bu haber 1058 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
DİKKAT! Vergi Borcu Yapılandırma Fırsatında Son Günler!

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, vergi borcu yapılandırılmasının 25 Kasım 2016 tarihinde, 2016 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. Taksit ödemelerinin de 30 Kasım 2016 tarihinde sona ereceğine dikkat çekilerek, vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için ödemelerini son güne bırakmamaları istendi

Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, çeşitli vergi borçlarının yapılandırılmasını sağlayan yasa doğrultusunda, 31 Ekim 2016 olarak belirlenen başvuru tarihinin 25 Kasım 2016 Cuma gününe kadar uzatıldığı hatırlatılarak, yapılandırmadan yararlanmak isteyen vatandaşların sunulan bu fırsatı kaçırmamaları istendi.

19 Ağustos 2016 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında, 30 Haziran 2016 tarihine kadar Elazığ Belediyesi’ne su, emlak, çevre- temizlik, ilan-reklam, katılım gibi vergi borcu bulunan mükellefler, Elazığ Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne başvurarak birikmiş borçlarını yapılandırabilecekler. Yasa gereği vergi borcunu yapılandıran mükelleflerin faiz ve cezaları da silinecek.

Yapılan açıklamada, Belediyeye olan birikmiş borçlarını yapılandırmak isteyen mükellefler borçlarını şahsen müracaat ederek 2’şer aylık ödemeler halinde 6 ile 36 ay arasında yapılandırılabilecekleri belirtilerek, “30 Haziran 2016 tarihine kadar kesinleşmiş borcu bulunan kişi ve kurumlar bu haktan yararlanabilecekler.

Vatandaşlarımızın bu haktan yararlanmaları için 25 Kasım 2016 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerekmektedir. 2016 yılı Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi 2. taksit ödemelerinin de 30 Kasım Çarşamba günü mesai bitimine kadar ödenmesi gerekiyor.” denildi.

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

Bir Yorum Yazın