İşte 2016 Mahalleler Arası Futbol Turnuvası Şampiyonu!

  • Haberin Tarihi: 9 Eylül 2016
  • Bu haber 8709 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
İşte 2016 Mahalleler Arası Futbol Turnuvası Şampiyonu!

Mahalleler Arası Futbol Turnuvası 2016’da Şampiyon Yıldızbağları

Elazığ Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen ’12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’ 2016’da, kupa sahibini buldu. Yıldızbağları-Kültür mahalle takımları arasında gerçekleşen çekişmeli mücadeleyi, Yıldızbağları ekibi 4-0’lık skorla kazandı.

Elazığ Belediyesi’nin futbolun alt yapısının oluşturulmasına katkı ve çocukların spora yönlendirilmesi amacıyla düzenlendiği turnuva maçları, 38 mahallede gerçekleştirilen oyuncu seçmeleri sonucu oluşturulan takımlar arasında oynandı.

Turnuvada finale kalan Yıldızbağları-Kültür mahalle takımları arasında oynanan karşılaşma, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın başlama vuruşuyla başladı. Aileler tarafından da nefes nefese izlenen maçı geçtiğimiz yıl düzenlenen turnuvada ikinci olan Yıldızbağları ekibi 4-0’lık skorla kazandı. Son golün sevincini Başkan Yanılmaz’a sarılarak kutlayan Yıldızbağları ekibi, büyük sevinç yaşadı.

Maç sonrası düzenlenen kupa töreninde konuşan Başkan Yanılmaz, mükemmel bir final maçı izlediklerini belirterek, “Finale kadar gelen Yıldızbağları ve Kültür mahalle takımlarını tebrik ediyorum. Turnuvanın başından sonuna kadar emeği geçen herkese, teknik ekibe, mahalle muhtarlarımıza ve özellikle de değerli velilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Yanılmaz daha sonra turnuvanın ikincisi Kültür Mahallesi takımına İkincilik Kupasını, ardından da ’12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’ şampiyonu Yıldızbağları ekibine şampiyonluk kupasını verdi.
Kupa töreninin ardından finalist takımların oyuncularına bisiklet hediye edildi.
turnuva

turnuva3
(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın