F.Ü’den Büyük Başarı! 3 Alanda Dünyanın En Yetkin Üniversiteleri Arasında!

  • Haberin Tarihi: 9 Eylül 2016
  • Bu haber 2372 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
F.Ü’den Büyük Başarı! 3 Alanda Dünyanın En Yetkin Üniversiteleri Arasında!

Fırat Üniversitesi 3 Alanda Dünyanın Yetkin Üniversiteleri Arasında Yerini Aldı…

Üniversitelerin ‘En İyi’ Alanları Açıklandı…

Türk üniversiteleri, ODTÜ Enformatik Enstitüsü (URAP) Araştırma Laboratuvarı’nca açıklanan “en iyi 41 alan sıralaması”nın 18’inde yer alma başarısını gösterdi. Açıklanan alan sıralamasında Fırat Üniversitesi 3 alanda dünya sıralamasına girme başarısı gösterdi.
ODTÜ Enformatik Enstitüsü URAP Laboratuvarı’nın, üniversitelerin güçlü ve geliştirmeye açık yönlerine dikkati çekmek için hazırladığı 2015-2016 alan sıralamasında alan sayısı 23’ten 41 bilim alanına çıkartıldı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Fırat Üniversitesinin Fizik, Mühendislik ve Sağlık Bilimlerinde dünyanın yetkin üniversiteler sıralamasında yerini aldığını belirterek, bu başarıda emeği geçen Akademik ve idari personele teşekkür ettiğini söyledi.

Bu başarının önceden başlayan çalışmaların bir ürünü olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Demirdağ, “Fırat Üniversitesi önemli olan 3 alanda dünya da en iyi üniversiteler arasına girmesi önemli bir başarı. Mühendislik, Fizik ve Sağlık Bilimleri alanlarında Dünya sıralamasında yer aldık. Önümüzdeki yıllarda da bu başarılı sıralamalara başka alanları da ekleyerek, Fırat Üniversitesini birçok alanda Dünya da etkin üniversiteler arasına girmesi gayretini göstereceğiz” dedi.

Sıralama da, ODTÜ ve İTÜ 41 alanın 13’ünde dünya alan sıralamalarında yer alırken, Hacettepe Üniversitesi 8 alanda sıralamaya girdi. Bilkent, Ege ve İstanbul üniversiteleri 7’şer alanda, Ankara ve Gazi 6’şar, Yıldız Teknik 5’er alanda sıralamaya girdi.

Atatürk, Boğaziçi, Dokuz Eylül ve Erciyes üniversiteleri 4’er alanda listeye girmeyi başarırken; Fırat, Gebze Teknik, Karadeniz Teknik, Marmara ve Selçuk üniversiteleri 3 sıralamada; Anadolu, Çukurova, Gaziantep, Kocaeli, Ondokuz Mayıs ve Süleyman Demirel Üniversiteleri 2’şer alanda sıralamada yer aldı. Fırat Üniversitesi Fizik, Mühendislik ve Sağlık Bilimlerinde Dünyanın yetkin üniversiteler sıralamasında yer aldı.

Akdeniz, Başkent, Çanakkale Onsekiz Mart, Cumhuriyet, Dicle, Eskişehir Osmangazi, İnönü, Sakarya, Uludağ, Yeditepe, Atılım ve Yüzüncü Yıl üniversiteleri ise birer alanda sıralamaya girmeyi başardı.

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın