Başkan Yanılmaz Yerinde İnceledi! Şorşor Deresi Projesi Ne Aşamada!

  • Haberin Tarihi: 6 Eylül 2016
  • Bu haber 949 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan Yanılmaz Yerinde İnceledi! Şorşor Deresi Projesi Ne Aşamada!

Başkan Yanılmaz Şorşor Deresi Projesi’ne İlişkin Çalışmaları İnceledi

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ Kısmi Kanalizasyon (Şorşor Deresi) Projesi’ne ilişkin kolektör hattı döşemesi ile Kırgözeler’de gerçekleştirilen çalışmaları yerinde denetleyerek, gelinen aşamaya ilişkin bilgi aldı.

Hicret Mahallesi başta olmak üzere Aksaray, Kızılay ve Gümüşkavak mahallelerini yakından ilgilendiren, özellikle yaz aylarında görüntüsü ve yaydığı koku nedeniyle pek çok problemi de beraberinde getiren Şorşor Deresi problemini sonlandıracak proje doğrultusunda fiili çalışmalar sürüyor.

Başkan Yanılmaz incelemeleri kapsamında ilk olarak Elazığ Belediyesi tarafından Şorşor Deresini oluşturan kaynak suyunun başlangıç noktası olan Kırkgözeler mevkiinde gerçekleştirilen çalışmaları inceledi. Ekiplerce gerçekleştirilen çalışmalar sonucu tıkanan gözeler açılarak, su kaynaklarının önüne duvar örülmek suretiyle göletler oluşturuldu. Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Yanılmaz, alanda geçici olarak bir dizi düzenlemenin yapıldığını ancak çalışmaları devam eden projenin tamamlanmasıyla bu alanın bir rekreasyon alanı olarak düzenleneceğini kaydetti.

Şorşor Deresi Projesi doğrultusunda kolektör hattı döşeme ve kanal çalışmalarının tamamlanmasının ardından rekreasyon çalışmalarına başlanacağını dile getiren Başkan Yanılmaz, “Şorşor Deresi çevresi yapılacak rekreasyon çalışmalarıyla, yollar, çocuk oyun alanları, spor alanları, yürüyüş yolları ve parklarla donatılarak, çok güzel ve özel bir görünüme kavuşacak. Kırkgözeler çevresi de yapılacak çalışmalarla aynı şekilde değerlendirilecek” diye konuştu.

Hicret Mahallesi sakinlerine çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan yanılmaz mahalleli çocuklarla da yakından ilgilendi.

Başkan Yanılmaz daha sonra Elazığ-Diyarbakır Karayolu Kekliktepe Kavşağı’nda devam eden iki adet 2000’lik tünel (yatay delgi) çalışmalarını denetledi. Kaskını takarak çalışma alanında incelemelerde bulunan Başkan Yanılmaz, projenin tamamlanmasıyla şehrin geleceğine dair önemli bir yatırımın hayata geçirilmiş olacağını kaydetti.

şorşor

şorşor1

şorşor2
(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın