Elazığ Şehidini Son Yolculuğuna Uğurladı!

  • Haberin Tarihi: 5 Eylül 2016
  • Bu haber 1540 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığ Şehidini Son Yolculuğuna Uğurladı!

Şehit Budak Son Yolculuğuna Uğurlandı

Van’da Tendürek Dağı kırsalında PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Onbaşı Süleyman Budak son yolculuğuna uğurlandı. İzzetpaşa Camisinde öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazına Şehit Budak’ın babası, kardeşleri, ailesi ve yakınları, Vali Murat Zorluoğlu, Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, idari ve askeri erkân ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İl Müftüsü Peyami Güngör tarafından okunan duanın ardından cenaze namazı kılındı. Şehit Budak’ın cenazesi daha sonra omuzlara alınarak bir süre tekbirler eşliğinde taşındı ve top arabasına konuldu. Şehit Budak, Salkaya Köyü Yılangeçiren mezrasında son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin defnine katılan Vali Murat Zorluoğlu Türk Bayrağını öperek şehidin babasına, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Yılmaz Uyar da şehidin eşine takdim ettiler.

(elazig.gov.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın