Elazığ Belediyesi’nden Genç Girişimcilere Büyük Destek!

  • Haberin Tarihi: 30 Ağustos 2016
  • Bu haber 947 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığ Belediyesi’nden Genç Girişimcilere Büyük Destek!

Elazığ Belediyesi’nden Genç Girişimcilere Büyük Destek!

ELAZIĞ BELEDİYESİ’NDEN GENÇ GİRİŞİMCİLERE STAJ VE TEKNİK GEZİ

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM) bünyesinde yürütülen, ‘Mermer Çağına Yeni Nesillerle Adım Atıyoruz’ projesi kapsamında, kursiyerlerin sektörü tanımalarını sağlamak amacıyla Afyonkarahisar’a 15 günlük staj ve teknik gezi düzenlendi.

Elazığ’da gelecek vadeden sektörlerin başında gelen mermercilik sektörüne kalifiye eleman yetiştirmek ve istihdam sağlanması amaçlanan proje doğrultusunda, 30 kursiyer Afyonkarahisar ve İscehisar ilçesinde katma değeri yüksek sanatsal objelerin üretildiği 15 mermer işleme atölyesi, 2 adet mermer fabrikası, Afyonkarahisar Mermerciler Derneği ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Mermer Bölümü’nde teknik eğitim görerek, incelemelerde bulundular.
İşletme sahiplerinin girişimcilik sürecindeki tecrübe paylaşımlarını genç girişimci adaylarıyla paylaştığı teknik gezide kursiyerler, katma değeri yüksek mermer üretiminin ülkemiz ve dünyadaki önemine ilişkin de uzmanlardan bilgi aldılar.

Projenin ilk aşamasında 142 kursiyer arasından seçilen ikisi engelli 30 girişimci adayı, 70 saat KOSGEB onaylı girişimcilik eğitimi, 35 saat pazarlama satış eğitimi, 192 saat Milli Eğitim Bakanlığı onaylı AutoCAD eğitimi ve 424 saat Mermer İşleme Teknikleri eğitimi aldılar. Kursiyerler son olarak da Afyonkarahisar’da düzenlenen staj ve teknik gezi programına katıldılar.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın