Başkan Yanılmaz’dan Personeline Teşekkür Plaketi

  • Haberin Tarihi: 17 Ağustos 2016
  • Bu haber 493 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan Yanılmaz’dan Personeline Teşekkür Plaketi

Başkan Yanılmaz’dan Personeline Teşekkür Plaketi

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda fiilen görev alan Belediye personeli ile bir araya gelerek, teşekkür plaketi verdi.

Kültür Park Mamurat’ül Aziz Salonu’nda gerçekleşen buluşmaya katılan Başkan Yanılmaz, “İlk günden 28’nci günün sabah namazının bitimine kadar vermiş olduğunuz emek, gayret ve azimli çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

15 Temmuz’da yaşanan darbe kalkışmasının hemen ardından Elazığ Belediyesi personelinin de teyakkuza geçtiğini ifade eden Başkan Yanılmaz, “Nasıl Ankara’da İstanbul’da meydanlara çıkanlar tankların önüne atladı ise; Elazığımızda da iş makinalarına binip Malatya’dan Bingöl’den gelebilecek askeri konvoyu durdurmak için iş makinesi, kamyon ve çöp arabasıyla hareket eden bütün kardeşlerimiz inanıyorum ki şehadeti göze alarak yola çıktılar. Çünkü onlar pikniğe gitmek için araçların üzerinde değillerdi. Malatya’dan, Bingöl’den gelecek askeri konvoya durdurmak için araçlara binip gittiler. Onlara talimatımız bu araçlar ezilmeden askeri konvoyların Elazığ’a girmemeleridir. Arkadaşlarımız düğüne gider gibi şehit olmaya gittiler ve düğüne gider gibi Elazığ korumak, Elazığ’a girecek askeri konvoyu birkaç saat dahi olsa geciktirmek için bir mücadelenin içine girdiler” diye konuştu.

Darbe girişiminin ardından Elazığ Belediyesi personelinin demokrasi nöbetlerinde büyük bir özveriyle yer aldığını, gündüz normal mesailerinin ardından geceleri de demokrasi nöbeti tutan vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için yoğun bir gayret sarf ettiğini ifade eden Başkan Yanılmaz, “Sizler İzzet Paşa Meydanı’nda bugünkü adı ile 15 Temmuz
Demokrasi Meydanı’nda ilk geceden itibaren büyük bir mücadele verdiniz. Hepinizi tebrik ediyorum” dedi.

Başkan Yanılmaz daha sonra 15 Temmuz Demokrasi Meydanında fiilen görev alan Belediye personeline birer plaket vererek, teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın