Fırat Üniversitesi’nin Yeni Rektörü Belli Oldu!

 • Haberin Tarihi: 12 Ağustos 2016
 • Bu haber 3576 defa okundu.
 • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
 • Googleda Paylaş
 • Twitterda Paylaş
 • Facebookta Paylaş
Fırat Üniversitesi’nin Yeni Rektörü Belli Oldu!

Fırat Üniversitesi’nin Yeni Rektörü Belli Oldu!

Rektörlük seçimlerinin tamamlanmasının ardından Cumhurbaşkanımız tarafından bir çok üniversiteye yeni rektörlerin atamaları yapıldı. Fırat Üniversitesi rektörlüğüne ise seçimler sonucunda en yüksek oyu alarak büyük başarı gösteren Sayın Prof Dr Kutbeddin Demirdağ atandı. Kendisini tebrik ediyoruz ve yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130 uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından;

Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne yeniden Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ’ı, atamışlardır.

KUTBEDDİN DEMİRDAĞ KİMDİR

Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ 1965 Elazığ doğumludur. 1981’de Elazığ Lisesi’ni, 1988’de İstanbul Tıp Fakültesi’ni bitirdi.

1988-1990 yılları arasında Şırnak’ın Cizre ilçesinde, 1990-1994 yılları arasında Gaziantep’te pratisyen hekim olarak görev yaptı.

1994-1998 yılları arası Fırat Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalında uzmanlığını tamamladı. 1998-2000 yılları arasında Bingöl Devlet Hastanesi’nde Uzman Hekim ve Başhekim Yardımcısı olarak çalıştı.

2000’den itibaren Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalında Öğretim Üyesi olarak çalışmaktadır.

2005’de Doçent, 2011’de Profesör oldu.

Bir kısmı davetli statüsünde olmak üzere, kısa süreli olarak İspanya ve Almanya’da yoğun bakım enfeksiyonları konusunda eğitim, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen birçok bilimsel etkinlikte yer aldı.

Çok sayıda kongre ve sempozyuma düzenleme kurulu üyesi, konuşmacı, panelist ve oturum başkanı olarak katıldı.

Antibiyotik ve Kemoterapi Derneği (ANKEM), AIDS Savaşım Derneği, Viral Hepatitle Savaşım Derneği, Klinik Mikrobiyoloji ve İnfeksiyon Hastalıkları Derneği(KLİMİK), Türk Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği(TEKMUD), Hastane İnfeksiyonları Derneği gibi bilimsel kuruluşlarda üyelikleri devam etmektedir.

30’un üzerinde uluslararası ve 35 ulusal dergilerde yayınlanan makalesi yanısıra 11 uluslararası, 35 ulusal konferanslarda sunulan çalışması ve 5 adet kitap bölüm yazarlığı bulunmaktadır.

Prof.Dr.Kutbeddin Demirdağ evli ve üç çocuk babasıdır.

Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Güven Tazeledi!

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bu yazıya 1 Yorum Yapıldı.

 • Burhanettin
  13 Ağustos 2016 11:40

  Elazig halki icin hayirli ugurlu olsun allah yardimcisi olsun halkimiza guzel hizmet vereceginden hic suhpemiz olmasin selam duailla

Bir Yorum Yazın