Elazığlılar Vatan Nöbetine Son Noktayı Koydu!

  • Haberin Tarihi: 11 Ağustos 2016
  • Bu haber 671 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığlılar Vatan Nöbetine Son Noktayı Koydu!

15 Temmuz işgal girişiminin ardından başlatılan demokrasi nöbetinin finali, 15 Temmuz Demokrasi Meydanında Kur’an-ı Kerim, dua ve halkın da eşlik ettiği ezgilerle ve büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

7’den 70’e meydanı dolduran binlerce Elazığlı, vatan, millet sevdasın bir kez daha en gür bir sada ile seslendirdi. Binlerce insanın bir araya geldiği son demokrasi nöbetine Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, İl Müftüsü Peyami Güngör, Mahalle Muhtarları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Külliye önündeki açıklamasının ardından son nöbetlerini tutan binlerce Elazığlı, ellerinde Türk bayrakları ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın posterler ve sloganlarla milli iradelerine sahip çıkarak, darbeci zihniyete tepki gösterdiler. Programın açılışında söz alan Paragon Vakfı Başkanı-Eczacı Ganalı Abdulnasruddin, Türk halkı geleceği için nöbet tutarken, kendilerinin de sabaha kadar dualarla Türk halkına destek sağladığını kaydetti.

Afrikalıların 15 Temmuz akşamı gece haberi alınca çok üzüldüklerini belirten Abdulnasruddin “Biliniz ki Recep Tayyip Erdoğan sadece sizin başkomutanınız değil, bütün dünya mazlumlarının, adalet severlerinin, merhamet sahibi insanların ve ümmetin başkomutanı, reisidir” dedi.

SANATÇI AGAH’DAN İLAHİ KONSERİ

Elazığ Belediyesi’nin davetlisi olarak Elazığlılarla buluşan Agah, birbirinden özel eserlerini seslendirdi. Binlerce Elazığlı tek bir ağızdan ellerinde bayraklarla sanatçıya eşlik ettiler. Sanatçı Agah’ın ardından Elazığ Belediyesi Mehteran takımı tarafından verilen konser büyük beğeni topladı.

ŞEHİTLERİN ANISINA 250 YASİN’İ ŞERİF OKUNDU

Konserin ardından 15 Temmuz şehitleri anısına Yasin’i Şerif okundu. Kurulan platformda okunan Yasin-i Şerif’e 250 bayan eşlik etti. Okunan 250 Yasin-i Şerif edilen dualarla 15 Temmuz Şehitlerinin ruhlarına hediye edildi.

MİLLİ İRADE SEVDALILARI KOROSU SAHNEDE

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz eşi Nebahat Yanılmaz ve AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ile birlikte günün anısına özel bir etkinliğe imza attılar. Kurulan platforma ilk olarak demokrasi nöbetinin müdavimleri olan çocuklar, ardından genç kızlar, genç erkekler, bayanlar ve ruhları genç olan yaşlılar davet edilerek, ellerinde bayraklarla hep bir ağızdan marşlar okundu.

BAŞKAN YANILMAZ: VATANIMIZIN, BAYRAĞIMIZIN VE MİLLİ İRADEMİZİN CESUR BEKÇİLERİNE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM”
Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Elazığ olarak demokrasi nöbetine çok anlamlı bir programla ve büyük bir coşkuyla son noktayı koyduklarını kaydetti. “15 Temmuz darbe girişimi gecesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davetiyle meydanlara dökülen ve tam 27 gündür devam ‘Demokrasi Nöbeti’ne katılan, vatanımızın, bayrağımızın ve milli irademizin cesur bekçilerine şükranlarımı sunuyorum” diyen Başkan Yanılmaz, “Milletimizin vatanını,bayrağını ve milli iradesini korumak adına verdiği bu destansı mücadeleye her daim destek sağlayan Sayın Valimiz Murat Zorluoğlu’na, AK Parti Elazığ Milletvekillerimize, siyasi parti il başkanlarımıza, Belediye Meclis Üyelerimize, Mahalle Muhtarlarımıza, resmi kurum ve kuruluşlarımızın yönetici ve çalışanlarına, sivil toplum kuruluşlarımıza, meydanın sesi olan kıymetli basın mensuplarımıza, değerli hayırsever işadamlarımıza, meydandaki ikram, anı defteri stantları, ile platform görevlilerine, ses ve görüntü sistemleri görevlilerine, temizlik, zabıta, ulaşım hizmetleri ile diğer hizmetleri yürüten belediyemiz görevlilerine ve ilk günkü heyecanla 27 gün boyunca vatan nöbetini büyük bir onur ve gururla tutan yaşlı-genç, bay-bayan, isimsiz kahramanlarımız en derin muhabbetlerimi sunuyor, teşekkür ediyorum.

Bundan sonra da dâhili ve harici tüm düşmanlarımıza karşı sahip olduğumuz iman, azim ve kararlılıkla vatan ve milli irade konusunda dik durmaya devam edeceğiz. Bu millete Rabbim bir daha böylesi bir ihaneti yaşatmasın, milli birlik ve beraberliğimizi daim kılsın. Rabbim tüm milletimizden ve hemşerilerimiz olan sizlerden razı olsun.” diye konuştu.

vatan nöbetini eksiksiz tutan Elazığlılar, 27 gün süren demokrasi nöbetini Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve İl Müftüsü Peyami Güngör ile kıldıkları sabah namazı ve dualarla noktaladılar.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın