Elazığlı Minikler Demokrasi Nöbetinde!

  • Haberin Tarihi: 10 Ağustos 2016
  • Bu haber 581 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığlı Minikler Demokrasi Nöbetinde!

Türkiye’nin geleceğinin sahipleri, Elazığ 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda ellerinde bayrak, dillerinde marşlar ve türkülerle demokrasi nöbeti tutuyor

Yaşanan darbe kalkışmasının ardından Elazığ 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nı dolduran Elazığlılar, Ku’an-ı Kerim tilavetiyle başladıkları demokrasi nöbetini tekbirler, sloganlar, marşlarla sabahın ilk ışıklarına kadar sürdürüyor. Tüm yüreklerin tek olduğu, tüm dillerin tek duada buluştuğu demokrasi nöbetinin 25. Gününe Elazığlı minikler damga vurdu. Her akşam anne ve babalarıyla birlikte meydanda sabahlayan minikler, bu kez ellerinde bayraklarla meydanda kurulan platformda çalan marşlara ve türkülere eşlik ederek, kalabalığa büyük bir coşku yaşattılar.

BAŞKAN YANILMAZ: “MEYDANLAR HEPİMİZ İÇİN GURUR KAYNAĞIDIR”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz yaşanan hain girişim sonrası ülkenin dört bir yanında vatandaşların vatanı, bayrağı ve milli iradesinin hakimiyeti için tek vücut olduğunu belirterek, “25 gündür şanlı al bayrağımızla meydanlarda oluşan tablo, hepimiz için büyük bir gurur kaynağıdır. Bin yıl geçse de bu milletin sahip olduğu Çanakkale ruhu her daim bakidir. Dün olduğu gibi bugün ve yarın da bu millet 7’den 70’e vatanı, bayrağı için nice canlar vermeye hazırdır. İşte bu meydan günlerdir 90’lık ninesinden, kundaktaki bebeğine mukaddesatı için, geleceği için bekçilik ediyor. Aziz milletimizle ne kadar iftihar etsek azdır, Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi bozmasın” diye konuştu.

Öte yandan Elazığ Belediyesi ekiplerince sabahın ilk ışıklarına kadar demokrasi nöbetine devam eden vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için destek sürüyor. Elazığ Belediyesi ücretsiz ulaşım, çay, su, kumanya gibi ikramlarla vatandaşlara destek sağlıyor.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın