Elazığ’da, 15 Temmuz İşte Böyle Resmedildi!

  • Haberin Tarihi: 10 Ağustos 2016
  • Bu haber 879 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığ’da, 15 Temmuz İşte Böyle Resmedildi!

Elazığlılar, Fetullahçı Terör Örgütü’nün darbe girişiminin ardından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda başlattıkları demokrasi nöbetini sürdürüyor

15 Temmuz Kum Sanatıyla Resmedildi

Elazığlıların demokrasi nöbetine destek veren kum sanatçısı Tarkan Köylü’nün 15 Temmuz akşamı resmettiği gösteri büyük beğeni topladı.

Toplumun tüm kesimlerini vatan, millet sevgisiyle buluşturan Demokrasi Meydanı’nda Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’ın davetlisi olarak Elazığ’a gelen şair-yazar Sırrı Er ve kum sanatçısı Tarkan Köylü vatandaşlarla buluştu.

Meydanı dolduran vatandaşlar şair-yazar Sırrı Er tarafından okunan şiirlerle coştu. Daha sonra kum parçalarını sanata dönüştüren sanatçı Tarkan Köylü’nün 15 Temmuz’da yaşananlar ve vatandaşların milli iradesinin hakimiyetini korumak amacıyla gösterdiği direnci anlatan gösterisi büyük beğeni topladı.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz yaptığı açıklamada, sanatçıların toplumun aynası olarak, duygu ve düşüncelerinin tercümanı olması gerektiğine vurgu yaparak, “15 Temmuz’dan itibaren büyük bir azimle, gayretle ve cesaretle bu meydanı 24 saat boş bırakmadınız. Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ‘meydanlardan ayrılabilirsiniz’ deyinceye kadar da bu meydandan ayrılmayacağız” dedi.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın