Milletimiz Milli İradesine Sahip Çıkmak Adına Destan Yazdı!

  • Haberin Tarihi: 8 Ağustos 2016
  • Bu haber 740 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Milletimiz Milli İradesine Sahip Çıkmak Adına Destan Yazdı!

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Ülkesine, milli iradesinin hakimiyetine, geleceğine sahip çıkmak için 15 Temmuz’dan itibaren meydanlardan ayrılmayan, aziz toprağını yatak, bayrağını yorgan yapan kıymetli hemşehrilerime sergiledikleri dik duruştan dolayı şükranlarımı sunuyorum

Milli iradesine sahip çıkmak adına adeta bir destan yazan aziz milletimize bir kez değil binlerce kez şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Başkan Yanılmaz, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan demokrasi nöbetlerinin taçlandırıldığı İstanbul Yenikapı’da milyonları buluşturan Demokrasi ve Şehitler Mitingiyle aynı anda Elazığ 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nı dolduran Elazığlıların da tek vücut olarak, hainlere en güzel cevabı verdiğini söyledi.

“10 AĞUSTOS ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR KUTLU VE ŞEREFLİ DEMOKRASİ NÖBETİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”
Başkan Yanılmaz açıklamasında şunları kaydetti: “Yaşanan o karanlık gecede aziz milletimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanları doldurarak, vatanı, bayrağı, milli iradesi ve geleceği için en mukaddesatı olan canıyla kendini hainlere karşı siper etmiştir. Bu uğurda şehitler verilmiştir. Bu vesileyle bir kez daha o karanlık gecede şehadete yürüyen 240 şehidimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Ülkenin her karış toprağında olduğu gibi siz değerli hemşehrilerimiz de 24 gündür gece-gündüz demeden çoluk-çocuk, genç-yaşlı, kadın-erkek demeden milli irademizin bekası için meydanlardan ayrılmadınız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan gelen talimat doğrultusunda da 10 Ağustos Çarşamba gününe kadar kutlu ve şerefli Demokrasi Nöbetimizi sürdüreceğiz. Hangi görüşten ve düşünceden olursa olsun ‘söz konusu olan vatansa, gerisi teferruattır’ diyerek, vatanına, milletinin bekasına ve milli iradesine sahip çıkmak için adeta bir destan yazan tüm vatandaşlarımıza yürekten şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz ve sonrasında yazılan destan, kahramanlıklarla dolu şanlı tarihimize altın harflerle kazınmıştır. ”

ELAZIĞ BELEDİYESİ MİLLİ İRADE BEKÇİLERİNE DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Demokrasi Nöbeti tutan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Elazığ Belediyesi olarak tüm imkanların seferber edildiğini belirterek, “Vatandaşlarımızın ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak adına başlattığımız ücretsiz ulaşım hizmetinin süresi 10 Ağustos 2016 tarihine kadar uzatılmıştır. Yine kurduğumuz stantlarda vatandaşlarımıza simit, çorba, su, çay ve kumanya gibi çeşitli ikramlarlarımızla da desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın