15 Temmuz Şehitleri Spor Salonuna İlk Harç Atıldı!

  • Haberin Tarihi: 6 Ağustos 2016
  • Bu haber 972 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
15 Temmuz Şehitleri Spor Salonuna İlk Harç Atıldı!

15 Temmuz Şehitleri Spor Salonuna İlk Harç Atıldı

Elazığ Belediyesi tarafından Doğukent Mahallesinde yapımı gerçekleştirilecek olan 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu’nun temeli düzenlenen törenle atıldı. Temel atma törenine Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Ömer Serdar, Ejder Açıkkapı, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum örgütlerinin yetkilileri ile vatandaşlar katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Elazığ Belediyesi Mehter Takımı Konseri ve Kuran Tilaveti gerçekleşti.

Spor Salonun sağlıklı nesillerin yetişmesine önemli katkılar sağlayacağını kaydeden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, tesisin isminin seçilmesinde 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu adının belirlenmesinin günü çok daha anlamlı kıldığını söyledi. Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise yapımı tamamlandığında 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu’nun Doğukent başta olmak üzere bölgedeki bütün mahallelerin spor tesisi ihtiyacını önemli oranda karşılayacağını, belediye olarak spor konusunda yeni yatırımlar ve tesisleri hayata geçirmeye devam edeceklerini söyledi. Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı 15 Temmuz’un milletin evlatlarına bırakacakları en önemli miraslarından biri olduğunu belirterek 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu’nun çok anlamlı bir isim olduğunu kaydetti.

Elazığ Milletvekili Metin Bulut ise spor salonunun Doğukent Mahallesi başta olmak üzere Ulukent, Salıbaba, Karşıyaka ve Kırklar Mahallesinin de ihtiyacını karşılayacağına değinerek, şehrin doğu tarafının bu yatırıma kavuşmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi. Elazığ Milletvekili Ömer Serdar da konuşmasında 15 Temmuz’da ülkemizin önemli bir travma yaşadığını, ortaya çıkan hastalıklı yapının milletin duruma el koyması ile bertaraf edildiğini söyleyerek salona 15 Temmuz şehitlerinin adının verilmesinin anlamlı olduğunu sözlerine ekledi. Vali Zorluoğlu’ndan Doğukent’e Yeni Bir Spor Sahası Müjdesi 15 Temmuz gecesi ülkemiz bir iç savaşa gidebilecek bir alçakça kalkışmayla karşı karşıya gelmiştir diye sözlerine başlayan Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ise sözlerini şu şekilde sürdürdü; “15 Temmuz akşamında darbe girişimine kalkışanlar anlaşılıyor ki çok uzun süredir bu kalkışmanın hazırlıklarını yapmaktaymışlar. İnce bir hesap yapmışlar, titiz bir planlama gerçekleştirmişler. 40 yıldır bugüne hazırlanmışlar. Bu kadar hazırlamalarına rağmen bütün hesapların üzerinde Allah’ın da bir hesabı olduğu gerçeğini görmemişler. “Tuzak kuranların en hayırlısı benim” diye buyuran Cenabı Allah bu darbecilerin planlarını başlarına geçirmiştir.

Yine bu darbeciler milletimizin bir araya gelerek kendi seçtiği liderine, hükümetine ve meclisine destek olacağını, tankların önüne nasıl geçeceğini hesap etmemiş görünüyorlar. İşte bu sebeple bu darbeci bozuntuları milletimizin şanlı direnişi ile karşılaşmışlar, darbeye destek vermeyen silahlı kuvvetlerimiz ve emniyet teşkilatımızın da destekleri ile kısa bir sürede bertaraf edilmişlerdir. Bugün geldiğimiz noktada ülkemizde olduğu gibi Elazığ’da da bu darbeye destek veren, iltisaklı olan herkes bir ayıklanma, bir tasfiye süreci ile karşı karşıyadırlar. Kimse kusura bakmasın, bu canilerle irtibatı olan herkes adalete hesap vereceklerdir. Bizler de bu kişilere merhametle değil adaletle işlem yapmaya devam edeceğiz. Bu arada büyük bir reform süreci başlatılmıştır, bu süreçte memleketimizde bir daha darbe olmaması için gerekli tüm adımlar atılmaktadır. Türkiye büyük bir ülke ve güçlü bir devlettir. Bu darbe girişimi halkımızın hayatında menfi bir gelişmeye neden olmamış, yatırımlar ve devlet hizmetleri de kesintiye uğramamıştır. Bu yatırımlardan biri olan bu spor tesisimizi de bugün hayata geçiriyoruz.

Bu tesisimizle birlikte yakın zamanda ışıklandırması da olan yeni bir spor sahasını da bu bölgede hayata geçireceğiz”. Vali Zorluoğlu sözlerini bütün Elazığlıları 7 Ağustos Pazar günü saat 15.30’da gerçekleştirilecek olan demokrasi şölenine davet ederek tamamladı. Konuşmaların ardından İl Müftüsü Peyami Güngör tarafından dua edildi, ardından da Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Ömer Serdar, Ejder Açıkkapı, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve katılımcılar tarafından 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu için ilk harcı atan butona basıldı.

(elazig.gov.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın