Aselsan, Fırat Üniversitesi ve Fırat Teknokent İşbirliği Toplantıları Yapıldı!

  • Haberin Tarihi: 5 Ağustos 2016
  • Bu haber 989 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Aselsan, Fırat Üniversitesi ve Fırat Teknokent İşbirliği Toplantıları Yapıldı!

Aselsan, Fırat Üniversitesi ve Fırat Teknokent İşbirliği Toplantıları Yapıldı!

3-4 Ağustos 2016 tarihlerinde Fırat Teknokent ve ASELSAN ortaklığı ile gerçekleştirilen İşbirliği Toplantıları, Fırat Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın, KÜSİ İl Temsilcisi Ahmet Özer, ASELSAN Mühendisleri, Fırat TTO Uzmanları, Fırat Üniversitesi akademisyenleri ve Fırat Teknokent firmalarının katılımıyla, Fırat Teknokent Prof. Dr. Nuri Orhan Konferans Salonu ve Fırat Üniversitesi Mavi Salon’da gerçekleştirildi.

İşbirliği toplantıları, ASELSAN Savunma Sanayi Teknolojileri Mühendisi Dr. Evrim Onur Arı tarafından, ASELSAN’ın kurumsal yapısı, insan kaynakları, satış kapasitesi, mevcut yerleşkeleri ve faaliyet alanlarının tanıtımı ile başladı.
Daha sonra ASELSAN yetkileri tarafından, Fırat Üniversitesi akademisyenleri ve Fırat Teknokent firmalarına söz hakkı tanınarak, ASELSAN’ın mevcut teknolojisine katma değer yaratabilecek firma ve akademisyenlerin proje fikirlerine yönelik ikili görüşmeler gerçekleştirildi.

İşbirliği toplantılarıyla ASELSAN’ın faaliyet alanlarına yönelik olarak yürütülen Ar-Ge konularında çeşitli bilgiler verildi. Toplantıda hazır bulunan akademisyen ve firmaların çalışma alanları ve yetenekleri hususunda görüşmeler gerçekleştirilerek çeşitli çözüm önerileri oluşturabilecek potansiyel proje ve çalışmalar sunuldu. Bu sayede kurum ihtiyaçları ile akademisyen ve firmaların Ar-Ge çalışmaları göz önünde bulundurularak Üniversite-Sanayi İşbirliğinin sağlanmasında önemli adımlar atıldı. İşbirliği toplantısıyla, Türkiye’nin mevcut Ar-Ge altyapısının geliştirilmesinde önemli bir rol üstlenen savunma sanayinin önemli kuruluşlarından ASELSAN ile oluşturulması planlanan akademisyen ve firma eşleştirmeleriyle Fırat Teknokent önemli bir ara yüz görevini de yerine getirmiş oldu.

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın