Elazığ’da Bin Kişilik Spor Salonunun Temeli Atılıyor!

  • Haberin Tarihi: 4 Ağustos 2016
  • Bu haber 1022 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığ’da Bin Kişilik Spor Salonunun Temeli Atılıyor!

Elazığ Belediyesi tarafından yapımı üstlenilen ‘15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu’nun temel atma töreni, 5 Ağustos Cuma günü, saat 18.00’de gerçekleştirilecek

Elazığ Belediyesi 2016 yılı yatırımlarını büyük bir hızla sürdürüyor. Bosna Hersek Bulvarı Peyzaj ve Altgeçit Projesi, Zafran Mesire alanının dönüşümü, Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Geçici Bakımevi, Şorşor Deresi Projesi gibi pek çok projeyi hayata geçiren Elazığ Belediyesi, yeni bir projeye daha start veriyor. Doğukent Mahallesi, Hayır Çarşısı yanında inşa edilecek 1000 kişi kapasiteli 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu’nun yapımının 500 günde tamamlanması planlanıyor.

7 bin metrekarelik alanda, 2 bin 285 metrekarelik zemin üzerine inşa edilecek spor salonu, bünyesindeki voleybol, basketbol, hentbol sahası ile şehre önemli bir katma değer sağlayacak.

Öte yandan yaşanan darbe girişimi sırasında verilen şehitlerin yaşatılması amacıyla da spor salonunun ismi 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonu olarak kararlaştırıldı. Elazığ Belediyesi tarafından inşası tamamlanarak Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne teslim edilecek spor salonu, şehrin spor tesisi ihtiyacını karşılamada önemli bir rol üstlenecek.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın