Elazığ Esnafından Milli İradeye Türk Bayraklı Destek!

  • Haberin Tarihi: 4 Ağustos 2016
  • Bu haber 568 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığ Esnafından Milli İradeye Türk Bayraklı Destek!

Elazığ Esnafından Milli İradeye Türk Bayraklı Destek

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası tarafından 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen darbe girişimine karşı duran esnafa Türk bayrağı dağıtıldı. İşyerlerine bayrak asan esnaflar darbeye karşı Milli İradenin yanında yer aldıklarını kaydettiler.

Belediye Çarsında gerçekleştirilen bayrak dağıtımına Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İşkur İl Müdürü Abdullah Balcı, Kosgeb İl Müdürü Mehmet Cüreoğlu ve Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş katıldı.

Esnaflara bayrak dağıtımının ardından bir değerlendirme yapan Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Mitat Ulaş, Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası tarafından 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen darbe girişimi tepki olarak ve devletimizin yanında olduklarını göstermek adına bu etkinliği yaptıklarını söyledi.

Türkiye’nin 15 Temmuz’da menfur bir saldırı ile karşı karşıya kaldığını kaydeden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise darbe girişiminin ülkeyi bölmeye ve iç savaş çıkarmaya dönük bir saldırı olduğunu, milletin darbeye karşı cesur bir davranış ortaya koyduğunu ve esnafların da bu süreçte demokrasi nöbetine önemli bir destek verdiklerini kaydetti.

Vali Zorluoğlu: Esnaflarımız Darbeyle Mücadelede En Önde Oldu

Darbecilerle mücadele edilirken ilk sıraya hep milleti koyduklarını, milletin bu darbe girişimine karşı cesurca bir duruş sergileyerek darbeyi engellediğini ve esnafların bu sürecin önemli bir aktörü olduğunu belirten Vali Murat Zorluoğlu şunları söyledi; “15 Temmuz akşamı bu alçak darbe girişimini gerçekleştirenlerin bu darbe teşebbüsünün hazırlıklarını çok uzun süreden beri yaptıklarını, çok sinsi ve gizli bir şekilde bugüne hazırlandıklarını görmekteyiz. Birçok şeyi hesap etmelerine rağmen darbeciler Allah’ın planını hesap edememişlerdir. Allah’ın Kuranı Kerimde buyurduğu “Onlar tuzak kurdular, Allah da tuzak kurdu ve Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır” ayeti gereğince bu tuzaklarını Yüce Mevla’m başlarına geçirmiştir. Yine hesap edemedikleri bir diğer husus bu milletin zor zamanlarda nasıl bir araya gelerek kendi Hükümetine, Meclisine ve Cumhurbaşkanına sahip çıkabileceği gerçeğidir. Darbeciler milletimizin birliğini ve dayanışmasını hesaba katmamışlardır. Milletimiz bir bütün olarak darbeye karşı koymuş ve darbecilerin hesaplarını alt üst etmiştir. Elazığ’da da ismini Demokrasi Meydanı koyduğumuz bu meydanda milletimiz ilk günden itibaren dimdik ayakta durmuştur. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu mücadelede çok büyük bir payı olan esnaflarımıza da bugün birliğimizin sembolü olan bayrağımızı dağıttık. Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Odası’na bu organizasyon için teşekkür ediyoruz”.

(elazig.gov.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın