Vali Zorluoğlu: “Merhametle Değil Adaletle İşlem Yapacağız”

  • Haberin Tarihi: 3 Ağustos 2016
  • Bu haber 605 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Vali Zorluoğlu: “Merhametle Değil Adaletle İşlem Yapacağız”

Vali Zorluoğlu: Darbecilere Merhametle Değil Adaletle İşlem Yapacağız

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu her krizin fırsata dönüşen bir yanının olduğunu, darbe girişimi ile başlayan sürecin de milletimizin meydanlarda bir araya gelerek birlik ve beraberliğin yeniden sağlanmasına fırsat verdiğini açıkladı. Yürüyen darbe süreciyle alakalı olarak da merhametle değil ama adaletle işlem yaptıklarını söyledi.

Meydanlar Birlik ve Beraberliğimizi Artırdı

Darbe sürecinde gelinen noktayı ve yaşananları değerlendiren Vali Zorluoğlu, “Meydanı dolduran her kesimden insanımızın arasında güzel dostlukların ortaya çıktığını ve birlikteliklerin oluştuğunu görmekteyiz. Her kriz kendi içerisinde fırsatlar yaratmaktadır. Bu darbe teşebbüsünün de böylesine bir fırsatı ortaya çıkardığını görmekteyiz. Milletimizin arasında zaman zaman var olan farklılaşmalar bu meydanlarda ortadan kalkmakta ve milletimiz birlik ve beraberliğin, millet olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşamaktadır”. OHAL düzenlemesinin ardından çıkarılan KHK’lerle çok önemli düzenlemeler yapıldığını ve sivilleşme adımları atıldığını açıklayan Vali Zorluoğlu yapılan önemli reformların sonuçlarının ve etkilerinin gelecekte ortaya çıkacağını söyledi.

Merhametle Değil Adaletle İşlem Yapacağız

Süreçte darbeci örgütle daha etkin mücadele etme adına Elazığ’da yapılan çalışmalara değinen Vali Zorluoğlu, “Bu yapıyla irtibatlı oldukları düşünülen 588 kamu görevlisi görevlerinden uzaklaştırılmıştır, bu görevlilerle alakalı idari ve adli süreçler başlatılmıştır. Açığa alınanlardan 170’i adli makamlar tarafından tutuklanmıştır. 43’ü de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Kamu kurumlarından bu temizlik bitirilene kadar bu çalışmalarımız da devam edecektir. Süreçte ince eleyip sık dokuyarak, merhametle değil ama adaletle işlem yapmaya devam edeceğiz”. Darbeci yapıyla irtibatlı olan eğitim kurumlarının devletin kontrolünde eğitim ve yurt faaliyetlerine devam edeceğini ve milletin çocuklarının bu kurumlardan faydalanmayı sürdüreceklerini ifade eden Vali Zorluoğlu, aynı yapıya müzahir 16 vakıf ve derneğin de kapatıldığını söyledi.

Elazığ’daki Birlikler Olaylara Karışmadı

Elazığ’daki askeri birliklerin darbe gecesinde ve sonrasında herhangi bir şekilde kendi mevkilerinden, mevzilerinden dışarı çıkmadıklarını, darbe teşebbüsüne katılmadıklarını ve dik durduklarını açıklayan Vali Zorluoğlu, Kolordu Komutanlığına darbecilerin sözde sıkıyönetim komutanı olarak görevlendirdikleri bir generalin geldiğini ancak burada derdest edilerek gözaltına alındığını açıkladı. Elazığ Demokrasi Meydanında Elazığ’a ve Elazığlılara yakışır bir nöbet eyleminin devam ettiğini ifade eden Vali Zorluoğlu, 7 Ağustos Pazar günü demokrasi nöbetini Sayın Cumhurbaşkanımızdan ve Hükümetimizden gelecek talimatlar doğrultusunda güzel bir final ile bitirmek istediklerini de sözlerine ekledi.

(elazig.gov.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın