Elazığlılar, 7’den 70’e Demokrasi Nöbeti’nde!

  • Haberin Tarihi: 27 Temmuz 2016
  • Bu haber 692 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığlılar, 7’den 70’e Demokrasi Nöbeti’nde!

Elazığlılar, Fetullahçı Terör Örgütü(FETÖ)’nün darbe girişiminin ardından ellerinde bayraklar, dillerinde tekbirlerle başlattıkları demokrasi nöbetini sürdürüyor

Kalkışmanın ilk anından itibaren İzzetpaşa Maydanı’nı bir an bile olsa boş bırakmayan vatandaşlarla birlikte 12. gününde Demokrasi Nöbetini sürdüren Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, meydanda kurulan dev ekrandan TRT aracılığıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlara seslendi. “Elazığ’dan azizlerin diyarından, kahramanların diyarından Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde bulunan bütün kardeşlerimize selam olsun” diyerek seslenen Başkan Yanılmaz, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde 15 Temmuz akşamı kahramanca mücadele eden, açılan yaylım ateşine rağmen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni terk etmeyen bütün kardeşlerimize selam olsun. Elazığlılar 2 aylık bebeğinden 90 yaşındaki dedesine, ninesine kadar 15 Temmuz akşamından bugüne kadar 24 saat bu meydanı terk etmedi. Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emrinde, O’ndan gelecek ikinci talimata kadar bu meydanlardan ayrılmayacağız, Cumhurbaşkanımızın emrinden çıkmayacağız. 81 ilimizdeki demokrasi bekçilerine selam olsun” diye konuştu.

ELAZIĞLILAR 7’DEN 70’E DEMOKRASİ NÖBETİNDE
Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, yaşanan kalkışmanın ilk anından itibaren İzzetpaşa Meydanı’nda demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlarla sürekli bir arada bulunuyor. Küçücük çocuklarına bayrağı yorgan yapan anneler, yürümekte dahi zorlanan nineler-dedeler kısaca yüreği vatan-millet aşkıyla çarpan Elazığlıların sürdürdükleri demokrasi nöbetine sabahın ilk ışıklarına kadar eşlik eden Başkan Yanılmaz, milletin canı pahasına vatanına ve milletine sahip çıkmak için gösterdiği bu kararlı dik duruşun büyük bir onur ve gurur kaynağı olduğunu kaydetti.

ELAZIĞ BELEDİYESİ DEMOKRASİ BEKÇİLERİNE DESTEĞİNİ SÜRDÜRÜYOR
Öte yandan Elazığ Belediyesi, milli iradesine sahip çıkarak İzzetpaşa Meydanı’nın da demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlara desteğini sürdürüyor. Meydanda kurulan dev ekran aracılığıyla gündemi takip eden, slogan ve tekbirlerle vatan sevdasını dillendiren Elazığlılara, Elazığ Belediyesi’nce su, çay, çorba, simit ve kumanya ikramıyla destek sağlanıyor. Akşamdan günün ilk ışıklarına kadar vatandaşlarla birlikte demokrasi nöbetini sürdüren Başkan Yanılmaz, vatandaşlara dondurma ikram etti.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın