Elazığlılar ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi Anı Defteri’yle Tarihe Not Düşüyor!

  • Haberin Tarihi: 27 Temmuz 2016
  • Bu haber 531 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığlılar ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi Anı Defteri’yle Tarihe Not Düşüyor!

Elazığ halkı 7’den 70’e kalkışmanın 13. gününde İzzetpaşa Meydanı’nda demokrasi nöbetini 24 saat aralıksız sürdürürken, Elazığ Belediyesi tarafından açılan ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi Anı Defteri’ne yazdıklarıyla da tarihe not düşüyor

Kalkışmanın ilk gününden itibaren kurulan stantta vatandaşlar tarafından duyguların paylaşıldığı ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi Anı Defteri’nde çok korktuk diye başlayan cümleler, vatan sevgisi, millet şuuruyla devam ediyor ve ‘iyi ki varsınız Sayın Cumhurbaşkanım’ şeklinde tamamlanıyor.

Elazığ Belediyesi tarafından yaşananların unutulmaması ve unutturulmaması amacıyla açılan anı defterine yazılanlar, çocuğundan gencine ve yaşlısına, kadınından erkeğine bu milletin sahip olduğu vatan ve millet aşkını adeta bir kez daha gözler önüne seriyor.

Hangi görüşten olursa olsun hainlere karşı tek ses, tek yürek olan Elazığlıların, yaşananları ve milletin dik duruşunu yazıya döktükleri ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi Anı Defteri’ Elazığ Belediyesi tarafından bir kitap haline getirilecek.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, darbenin ilk anında hislerini anı defterinde paylaşırken, “Milletin iradesinin, gücünün devleti bölmek isteyenleri yerle bir ettiği gün. Milletin lideri Sayın recep Tayyip Erdoğan’ın bir talimatıyla tankların, topların, mermilerin gelmesine rağmen, meydanları terk etmediği gün. Demokrasinin millet adına zafer günü. Halkımızın iradesini ortaya koyup darbeyi önlediği gün. Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatının 81 ilde karşılık bulup, milyonların meydana indiği gün. Hareket halindeki tankın paletlerine basarak, halkımızın tankların üzerine çıktığı gün. Beştepe’de helikopterden yapılan yaylım ateşine rağmen bir kişinin dahi geri adım atmadığı gün. Ve ezan seslerinin darbe seslerini bitirdiği gün. Selam olsun, darbecilerin karşısında cesurca duran milletimize” ifadelerini kullandı.

MİNİKLERİN CESUR YÜREKLERİ

“Seni seviyorum ülkem, canım Elazığım, seninle gurur duyuyorum” ifadeleriyle anı defterinde duygularını paylaşan 9 yaşında ilkokul 5. Sınıf öğrencisi Meryem, “Büyüyünce ülkeme, milletime hizmet eden bir insan olacağım” diyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a duyduğu sevgiyi de sözcüklere döken küçük Meryem, “Bu zor günler beni çok üzdü. İnşallah bir daha böyle kötü günler yaşamayacağız. Seni çok seviyorum Sayın Cumhurbaşkanım” ifadeleriyle milyonların duygularına tercüman oluyor.

Küçücük yüreğiyle defalarca “Seni çok seviyorum Sayın Cumhurbaşkanım” ifadesini yazıya döken 13 yaşındaki Ömer, “Yaşanan bu kötü günlerde sizin elinizden geleni yaptığınıza inanıyorum. Allah sizi korusun” sözleriyle Başkomutan, Recep Tayyip Erdoğan’a duyduğu hislerini iletiyor.

Küçük ama kocaman yürekleriyle ülke ve vatan sevgisini en derinden yaşayan ve gelecekleri için endişe yaşayan miniklerden 13 yaşındaki İrem de “15 Temmuz’dan sonra her sabah, her akşam dua ettim Allahıma. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Edoğan başımızda olmasaydı Türkiye dağılmış bir şekilde olurdu. Allah bize yardım etti ve bu millet tek yürek oldu” şeklinde duygularını paylaşıyor.

10 yaşındaki Saruhan’ın yazdıkları ise bu milletin gücünü adeta gözler önüne seriyor. “10 yaşındayım ama yüzyıl yaşasam da bu kahpe ihaneti unutmayıp, şehitlerimizin intikamını yerde bırakmayacağım.” “10 yaşındayım o karanlık gecede, annem-babam meydandaydı ve ben evde tektim. Seni çok seviyorum Sayın Cumhurbaşkanım” diyen küçük Mert gibi daha nice yürekler, duygularını dile getiriyorlar. Ben küçük bir kızım, 11 yaşındayım. . Seninle gurur duyuyorum diyen 5. Sınıf öğrencisi Hiranur, darbeyi duyduğum ilk an bebeğimi anneme bıraktım meydana koştum diyen Seher hanım ve daha niceleri…

Onlarca defteri “Bu millet yeniden bir İstiklal Marşı’nın yazılmasını kabul etmez, Bu millet yüzyılın destanını yazdı, Tek vatan, tek millet, tek bayrak, ikinci bir emre kadar meydanlardayız” ifadeleriyle dolduran Elazığlılar, vatan-millet sevdasıyla, ülkesinin ve milletinin amansız bekçiliğini sürdürüyor.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın