Elazığ Belediyesi’nden Demokrasi Nöbetindeki Vatandaşlara Destek Sürüyor!

  • Haberin Tarihi: 27 Temmuz 2016
  • Bu haber 472 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığ Belediyesi’nden Demokrasi Nöbetindeki Vatandaşlara Destek Sürüyor!

Yaşanan darbe girişimi sonrasında Elazığlılar çoluk-çocuk, genç-yaşlı kadın-erkek bir bütün olarak İzzetpaşa Meydanı’nda Demokrasi Nöbetini 24 saat sürdürüyor

Elazığ Belediyesi de kurduğu stantlarda yaptığı ikramlarla, demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara ihtiyaçlarını karşılıyor.

Günün ilk ışıklarına kadar vatandaşlarla birlikte Demokrasi Nöbetini sürdüren Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Cumhurbaşkanı, Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’dan gelecek ikinci bir emre kadar, her geçen gün daha da büyüyen kitlelerle meydanları boş bırakmayacaklarını kaydetti.

Elazığ Belediyesi, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nce gerçekleştirilen kalkışmanın hemen ardından İzzetpaşa Meydanı’nı dolduran binlerce kişiye hizmetlerini aralıksız sürdürüyor. Elazığ Belediyesi ekipleri 24 saat boyunca İzzetpaşa Meydanı’nda demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlara simit, çorba, su, çay ve kumanya gibi çeşitli ikramlarda bulunuyor. Girişimin hemen sonrasında başlatılan 24 saat ücretsiz ulaşım hizmeti devam ederken, vatandaşların iletişim ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla da meydana telefon şarj ünitesi kuruldu.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, milli iradeye karşı gerçekleştirilen hain saldırının vatandaşların dik duruşuyla geri püskürtüldüğünü belirterek, Elazığ halkının Türkiye’nin 81 ilinde olduğu gibi 15 Temmuz akşamından itibaren vatanına, bayrağına ve milli iradesine saldıran hainlere karşı, Sayın Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan gelen çağrıyla kutsalına sahip çıkarak, demokrasi nöbetini sürdürdüğünü ifade etti. Elazığ Belediyesi olarak demokrasi nöbeti için her gün İzzetpaşa Meydanı’nı dolduran vatandaşlara ilk günden itibaren başlattıkları, ücretsiz çorba, su, çay, kumanya ve ulaşım hizmetlerini Cumhurbaşkanı’ndan gelecek ikinci talimata kadar sürdüreceklerini kaydetti.

Ellerinde bayrak, dillerinde dualar ve sloganlarla demokrasi nöbetlerini sürdüren vatandaşlar, Elazığ Belediyesi tarafından ihtiyaçlarını karşılamaları amacıyla sunulan hizmetlerden büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Elazığ Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın