Bakan Tüfenkci Elazığ’a Seslendi!

  • Haberin Tarihi: 24 Temmuz 2016
  • Bu haber 878 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bakan Tüfenkci Elazığ’a Seslendi!

Bakan Tüfenkci Elazığ’a Geldi ve Demokrasi Meydanından Seslendi

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci Elazığ’da devam eden demokrasi nöbetine katılmak ve bazı temaslarda bulunmak üzere Elazığ’a geldi. Bakan Tüfenkci Elazığ Havaalanında Vali Murat Zorluoğlu, Elazığ Milletvekilleri Tahir Öztürk, Metin Bulut, Ömer Serdar, Ejder Açıkkapı, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, kurum müdürleri ve vatandaşlar tarafından karşılandı. Bakan Tüfenkci karşılamanın ardından Elazığ Belediyesine geçerek ülkemizin yaşadığı darbe süreci hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Ak Parti İl Başkanlığını ziyaretinin ardından Elazığ Valiliğine geçen Bakan Tüfenkci, önce Valilik Şeref Defterini imzaladı daha sonra Valilik makamına geçti. Burada bir değerlendirmede bulunan Vali Zorluoğlu, yaşanan darbe sürecinin toplumun bütün kesimlerinin darbeye karşı duruşu ile bertaraf edildiğini belirterek konuşmasında şunları söyledi; “Hain darbe girişimi halkımızın kararlı tavrı, hükümetimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu nedeniyle başarısız olmuştur. Kısa süre içerisinde kontrol altına alınmış ve girişim akamete uğratılmıştır. Olayın ardından vatandaşlarımız meydanları doldurmuş, sekiz gündür bu kalabalık artarak devam etmektedir. Biz de kamu otoritesi olarak Elazığ’da gereken tedbirleri aldık, Elazığ’da şu ana kadar çok şükür hiçbir vatandaşımızın burnu kanamamıştır. Gelinen noktada adli ve idari işlemler başlatılmıştır. Başlatılan soruşturmalar devam etmektedir. Darbe girişiminin etkilerini ortadan kaldırmak, ülkemizde darbeler dönemini tamamen kapatmak için gereken adımlar atılacaktır”.

Bakan Tüfenkci’den Elazığlılara Teşekkür Sözlerine darbeye karşı dik duruşları nedeniyle Elazığ halkına teşekkürle başlayan Bakan Tüfenkci ise şunları söyledi, “Bugün Elazığ halkına teşekkür etmek adına buradayız. Toplumun bütün kesimleri, bütün sivil örgütler meydanlara çıkarak milli iradeye sahip çıkacağımızı dosta düşmana ilan ettik. Elazığ halkının bu sahiplenişi olmasa, meydanı boş bulsalar darbecilerin sokağa çıkmaları an meselesiydi. Çok şükür Elazığ bu konuda iyi bir sınav verdi. OHAL düzenlemesi bu yapının bertaraf edilmesine yöneliktir. Bu düzenleme ile karar alma süreçlerini hızlandırmayı hedefledik. OHAL ile vatandaşlarımızın özgürlüklerini kısıtlama, ticari faaliyetlere sınırlama getirme gibi bir tutum düşünmedik. OHAL kararından sonra da piyasalar işlevlerine devam etti. Hiçbir finansal sınırlama getirilmedi. Bundan sonraki kararnameler de teröre müzahir yapıların bertarafına yönelik olacak, asla özgürlüklerin kısıtlanmasına dair olmayacaktır”.

Vali Zorluoğlu ve Bakan Tüfenkci Demokrasi Meydanında Halka Seslendi Bakan Tüfenkci Valilik programının ardından Vali Zorluoğlu ile PTT Meydanına geçerek burada halkı selamladırlar ve birer konuşma yaptılar. Elazığlılara seslenen Vali Zorluoğlu şu ifadelere yer verdi, “15 Haziran günü silahlı kuvvetler içerisinden bir grup hain cuntacı Meclisi ve Hükümetimizi ortadan kaldırmaya yönelik bir darbe teşebbüsü başlatmıştır. Bu girişim başta büyük Türk milletinin sokaklara inerek milli iradeye sahip çıkması ve hükümetimizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın dirayetli duruşları sayesinde akamete uğratılmış ve kamu düzeni sağlanmıştır. Bu girişimde bulunanlar ve destekçileri ile ilgili adli süreç başlatılmıştır. Bu örgütle iltisaklı olanların tamamı sistem dışına çıkarılacak ve gerekli cezai işlemler uygulanacaktır. OHAL uygulaması başlamış olmakla birlikte hiçbir şekilde hak ve özgürlüklerden geriye gidiş yoktur ve olmayacaktır. OHAL sürecinin temel amacı bu yapının bütünüyle temizlenmesi ve bertaraf edilmesidir. Sizler darbeye karşı duruşunuzla tarih yazdınız, bu duruşunuzdan dolayı teşekkür ediyorum”.

Bakan Tüfenkci ise insanların meydanlarda kararlı duruşunun tankları dize getirdiğini söyledi. Bakan Tüfenkci sözlerine şöyle devam etti, “Sizlerin Elazığ meydanından ses vermeniz bütün Türkiye’de duyuldu. Meydanlarda sizler Millet eğilmez, ülke bölünmez dediniz ve ülkeyi böldürmediniz. Darbe heveslilerinin heveslerini kursaklarında bıraktınız. Milletimiz zillete boyun eğmedi ve sivil direniş nedir gösterdi. Bu meydanları dolduran her düşünceden insanımıza sonsuz teşekkür ediyorum. Milletimizin bu kararlı duruşu oldukça bizleri hiçbir darbe yıkamaz. Bu PKK terör örgütünün de, FETÖ terör örgütünün de kökünü kazıyacağız. OHAL kararı da bu terör örgütüne yönelik çıkarılmıştır. Bu örgütün bütün uzantılarını kurumlardan temizleyeceğiz. Sizler bu kararlı duruşunuzu devam ettirdiğiniz sürece bu yaraları kısa sürede sararız. Bu millet bizden aynı zamanda aşının ve işinin büyütülmesini bekliyor. Bizler bütün bunları yapacak güce ve tecrübeye sahibiz”. Bakan Tüfenkci daha sonra meydanda açılan anı defterini imzalayarak düşüncelerini yazdı. seslendi.

(elazig.gov.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın