Bakan Tüfenkci, Elazığ Belediyesi’ni Ziyaret Etti!

  • Haberin Tarihi: 24 Temmuz 2016
  • Bu haber 665 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Bakan Tüfenkci, Elazığ Belediyesi’ni Ziyaret Etti!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, tüm yurtta olduğu gibi Elazığ’da da 15 Temmuz’dan itibaren 24 saat aralıksız sürdürülen Demokrasi Nöbetine katıldı. Bakan Tüfenkci, Elazığ temasları kapsamında Elazığ Belediyesi’ni de ziyaret ederek, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz tarafından karşılanan Bakan Tüfenkci’ye, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, AK Parti Elazığ Milletvekilleri Tahir Öztürk, Metin Bulut, Ömer Serdar, Ejder Açıkkapı, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve partililer eşlik etti.

15 Temmuz’da yaşanan kalkışmanın ardından olağanüstü bir süreç yaşandığına dikkat çeken Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Elazığ tarih boyunca devletine, milletine, bayrağına, inancına bağlı, bu uğurda canını feda etmekten kaçınmayan bir ildir. 81 ilde olduğu gibi Elazığ’da da halkımız yaşanan bu sürecin ilk anından itibaren sokaklara döküldü ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer aldı. Elazığ halkıyla birlikte Cumhurbaşkanımızın ikinci bir talimatına kadar meydanlardaki dik duruşumuzu sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

“İNLERİNE ÇEKİLEN DARBECİLERE EN AĞIR CEZAYI VERECEĞİZ”

Yaşanan kalkışmanın halkın duruşuyla önlendiğini belirten Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, “Tüm Türkiye’de olduğu gibi Elazığ halkı da gerekeni yaptı. Halkımız, tankların, topların önüne geçerek, milli iradeyi ortaya koydu. Gösterilen o direniş, bütün dünyaya örnek bir duruştur. Bu duruş uzun yıllar dost ve düşmanlar tarafından konuşulacak. Darbeciler umduğunu bulamadı. Onların topları uçakları olsa bile milletin çelik gibi bir iradesi vardı. O irade karşısında eridiler, inlerine çekilmek zorunda kaldılar. Bundan sonra yapılacak iş, onlardan bunun hesabını sormaktır. İnşallah bizler hükümet olarak bunu aldığımız Olağanüstü Hal yetkisi ile çok hızlı hareket ederek, gereken cezaların en ağırını vereceğiz” diye konuştu.

Devletin bütün kurumları örümcek ağı gibi saran unsurlarını bir bir temizlemek için gereken adımları atmaya başladıklarının belirten Bakan Tüfenkci, “Bütün bakanlıklar ve kurumlarda il adımlar atıldı. Atacağımız adımlarla bunları bir bir temizleyeceğiz. Bundan sonra atacağımız adımlar sadece darbecilerden hesap sormak değildir, bir yandan da açılan yaraları kapatmamız gerekiyor. Ekonomide bir yara aldık. Kısa zamanda milletimizin desteği ve gayretiyle bu yaraları hızlı bir şekilde saracağız” şeklinde konuştu.

“ASKERİ OKULLAR KAPATILABİLİR”

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin bünyesinde yer alan virüslerden kurtulması için önemli adımlar atılacağını ve yaşanan bu süreçte ordunun yara almasını asla istemediklerini vurgulayan Bakan Tüfenkci, “Bu ordu bizim ordumuz ve bu ordunun virüslerden kurtulması için yapısal çalışmalar hakkında önemli adımları atacağız. Askeri okulların kapatılması da dahil, jandarmanın İçişleri Bakanlığı’na bağlanması gibi konuları da tartışıyoruz. Önümüzdeki günlerde bunun adımlarını atacağız. Önemli olan sistemi, darbe üretir vaziyetten çıkarmak. Sisteme bir müdahale etmezseniz ileriki 10 yıl sonra başka, 20 yıl sonra başka bir grup bu sistem içerisinde her zaman darbe teşebbüsüne kalkışabilir” dedi.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın