Vali Zorluoğlu: “Elazığ Milli İradeden Yana Tavır Aldı!”

  • Haberin Tarihi: 22 Temmuz 2016
  • Bu haber 512 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Vali Zorluoğlu: “Elazığ Milli İradeden Yana Tavır Aldı!”

Vali Zorluoğlu: Elazığ Milli İradeden Yana Tavır Aldı

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu siyasi partilerin il başkanlarıyla bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı. Vali Zorluoğlu Elazığ’daki siyasi partilerin demokrasiden ve milli iradeden yana tavır aldıklarını söyledi. Ülkemizde yaşanan darbe girişimi ve OHAL uygulaması sonrasında AK Parti, MHP, CHP, BBP ve SP İl Başkanlarıyla toplantıda bir araya gelen Vali Zorluoğlu siyasi partilerin il başkanlarıyla durum değerlendirmesi yaptı. Vali Zorluoğlu Darbe Girişimi Halkımızın Karşı Duruşu İle Akamete Uğramıştır Vali Zorluoğlu yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi;

“Bugün sizlerle bir araya gelmemizin nedeni son gelişmelerle alakalı olarak değerlendirmelerde bulunmak, karşılıklı görüş alışverişiyle memleketin içerisinde bulunduğu bu durumu bir an önce neticelendirerek normalleşmesine katkıda bulunmaktır. Hepinizin malumu ülkemiz 15 Temmuz akşamı çok büyük bir alçaklıkla karşı karşıya kalmıştır. Malum darbe teşebbüsü halkımızın dik duruşu, Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin kararlı hareket etmesi, TBMM’de bulunan bütün siyasi partilerin bir araya gelerek birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesiyle kısa bir süre içerisinde akamete uğratılmıştır. Bunun ardından darbe girişiminin içerisinde bulunanlar, destek verenler ve irtibatlı olanlarla ilgili soruşturma süreçleri başlatılmıştır. TBMM’de grubu olan ve olmayan bütün siyasi partilerin darbeye karşı duruşları halkımız tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanmıştır. Mecliste verilen bu birlik görüntüsü dalga dalga tüm ülkemize yayılmış, Elazığ’da da bütün siyasi partilerimiz sürecin başından itibaren darbeye karşı bir tavır ortaya koymuşlardır.

Vali Zorluoğlu: Dik Duruşundan Dolayı Elazığ Halkına Şükranlarımı Sunuyorum Toplumun bütün kesiminden, bütün inanç yapılarından insanlar her gün Elazığ’da demokrasi meydanında bir araya gelerek tavırlarını ve kararlılıklarını sergilemektedir. Elazığlılar malum girişimin ilk anından itibaren öncelikle Valiliği korumak için meydana toplandılar. Bu sebeple ben Elazığ halkına şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah çok kısa bir süre içerisinde bu badireyi tamamen atlatmış oluruz. Bu arada hükümetimiz tarafından OHAL kararı alınmış ve bu karar TBMM’den geçmiştir. Bu sürecin de ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını temenni ediyorum. Şunu özellikle ifade etmek isterim ki Sayın Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin vurguladığı gibi OHAL uygulaması vatandaşlarımızın günlük yaşantısında herhangi bir olumsuzluğa neden olmayacaktır.

Bu durum kesinlikle demokrasiden, hukuk devletinden geriye dönüş anlamına gelmeyecektir. Anayasa ve kanunlarla belirlenmiş vatandaşlarımızın bütün hakları korunacak ve hatta daha da ileriye taşınacaktır. Vatandaşlarımızın günlük hayatları 15 Temmuzdan önce nasıl sürmekteydiyse yine aynı şekilde devam edecektir. OHAL uygulaması merkezde hükümetin taşrada da Vali ve kaymakamların bazı hususlarda daha yetkili hale getirildiği bir uygulamadır. Bu süreci yönetirken esas gayemiz bu darbe girişimini yapan ve destekleyenler ile uzantılarını süratle ortaya çıkarmak, darbenin bütün boyutlarını ortaya koyarak sorumlularını cezalandırmak, bir daha bu tür bir girişime tevessül edilmeyecek şekilde gerekli bütün tedbirleri almaktır. Bu süreçte siyasi partilerimizle zaman zaman bir araya gelerek bilgi paylaşımı yapacağız ve inşallah el birliği ile ülkemizin normalleşmesini sağlayacağız”.

(elazig.gov.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın