Elazığ Belediyesi Ailesinden Demokrasi Yürüyüşü!

  • Haberin Tarihi: 21 Temmuz 2016
  • Bu haber 951 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığ Belediyesi Ailesinden Demokrasi Yürüyüşü!

Elazığ Belediyesi çalışanları, Türk bayrakları, pankartlar, sloganlar, tekbirler ve Mehteran takımı eşliğinde düzenlenen ‘Demokrasi Yürüyüşü’ ile darbe girişimini protesto ettiler

Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen Demokrasi Yürüyüşü, Ahmet Aytar Meydanı’nda Mehteran Konseriyle başladı. Meydanı dolduran Elazığ Belediyesi çalışanları ve aileleri, Elazığ Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Elaziz Belediyespor futbolcuları ve yöneticileri, Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Spor Klubü futbolcu ve yöneticileri ile vatandaşlar Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz öncülüğünde tekbir ve sloganlar eşliğinde Gazi Caddesi’nden İzzetpaşa Meydanı’na yürüdüler. İzzetpaşa Meydanı’nda bir konuşma yapan AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Elazığlıların demokrasi nöbetinin 6. gününde ilk günkü dik duruşu sürdürmeye devam ettiklerinin altını çizerek, “Bizleri bir arada bulunduran, bizi bir araya getiren, bu sevgiyi ve hoşgörüyü aramızda kılan Rabbime hamd ediyorum. 15 Temmuz akşamı darbe haberi yayıldığı andan itibaren hemşerilerimiz bu meydanı hınca hınç doldurdu. Halkımız bu meydanları doldururken, dünyanın dört bir tarafındaki kardeşlerimiz de dualarıyla bizlere destek sağlıyorlar” dedi.

İzzepaşa Maydanı’nı doldurarak darbe girişimine tepkisini dile getiren coşkulu kalabalığa hitap eden Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, konuşmasına Arif Nihat Asya’nın ‘Dua’ şiiriyle başladı. Alkış ve tekbir sesleriyle konuşması sık sık kesilen Başkan Yanılmaz, “15 Temmuz akşamından itibaren siz kıymetli Elazığlılar, tüm Türkiye ve dünya mazlumları meydanlarda, camilerde, Kabe’de, Kudüs’te, Medine’de, Bağdat’ta kısaca dünyanın dört bir yanında hepimizin tek gayesi, tek duası var. Bu topraklar, ümmete yüzyıllarca halifelik yapmış topraklardır, bu toprakları zalimlere bırakma Rabbim, bu topraklarda mazlumların başını öne eğme Rabbim. Bu topraklarda yiğitçe bir ses veren, bizi en iyi şekilde temsil eden, zalimlerin gözünün içine baka baka ‘dünya 5’ten büyüktür’ diyen Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı sen koru yarabbim. Dünyanın en ücra köşesindeki mazlum biliyor ki, Recep Tayyip Erdoğan ayaktaysa, o da ayaktadır” şeklinde seslendi.

Meydanı hınca hınç dolduran kalabalığın alkışlarıyla destek verdiği Başkan Yanılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısının ardından Elazığlılarla birlikte 24 saat demokrasi nöbetini sürdürdüklerini ifade ederek, “Bu hainlerin üzerinde bulunan rütbeler bizim askerimizi asla temsil etmez. Onların rütbesi vatan hainliklerini ortadan kaldırmaz. Biz Peygamber ocağını severiz. Biz askerlik yapmaktan gurur duyarız. Ancak askerlik görüntüsü altındaki vatan hainlerinin de en yüksek cezayı almasını arzu ederiz” diye konuştu.

Konuşmasını birlik ve beraberlik mesajlarıyla tamamlayan Başkan Yanılmaz, AK Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze ile birlikte yaşanan darbe girişiminin ardından Elazığ Belediyesi tarafından İzzetpaşa Maydanı’nda açılan ‘15 Temmuz Demokrasi Zaferi Anı Defteri’ni imzaladı.


(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın