Harput’ta Büyük Gösteri Uçuşu!

  • Haberin Tarihi: 15 Temmuz 2016
  • Bu haber 2456 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Harput’ta Büyük Gösteri Uçuşu!

Türk Yıldızları Elazığ’da Gösteri Uçuşu Yapacak


Türk Yıldızları Elazığ’da Gösteri Uçuşu Yapacak!

Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi “Türk Yıldızları” Elazığ’ın tarihi mahallesi Harput’ta 30 Temmuz’da gösteri uçuşu gerçekleştirecek. Gösteri uçuşu ile ilgili olarak Valilik Toplantı Salonunda Vali Vekili Haluk Çakmak başkanlığında hazırlık toplantısı yapıldı. Toplantıya Vali Vekili Haluk Çakmak, 8. Kolordu Komutanlığı Genel Sekreteri Albay Okan Karaseyfioğlu, Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Dumandağ, Milli Eğitim Müdürü Ahmet Bağlıtaş, İl Sağlık Müdürü İbrahim Halil Akkuş, Kültür ve Turizm Müdürü Tahsin Öztürk, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, Türk Hava Kurumu Elazığ Şube Başkanı Tamer Kurtoğlu, Elazığ Hava Limanı Müdürü Özkan Polat, Türk Yıldızları Filo Komutanı Hava Pilot Kurmay Yarbay Şenol Çetin, Hava Pilot Yüzbaşı Ali Onur Adalı katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Vali Vekili Haluk Çakmak; “Türk Hava Kuvvetleri Akrobasi Timi ‘Türk Yıldızları’ tarafından 30 Temmuz Cumartesi günü Elazığ’da Türk Silahlı Kuvvetlerinin ve Türk Hava Kuvvetlerini tanıtmak, Türk halkının hava kuvvetlerine olan güven duygusunu pekiştirmek ve gençlerin havacılığa olan sevgisini arttırmak amacıyla hava gösterisini icra edilecek. Yakın çevre illerimizdeki vatandaşlarımızı da gösteriyi izlemeleri için Elazığ’a davet ediyorum” dedi. Türk Yıldızları Filo Komutanı Yarbay Şenol Çetin ise “Elazığ’da yaklaşık 13 yıl aradan sonra 30 Temmuz Cumartesi günü bir gösteri uçuşu daha icra edeceğiz.

Türk Yıldızları olarak 1992 yılında kurulmuş 24 yıllık bir ekibiz. Hem Türkiye’de hem de yurtdışında birçok alanda ve arenada Türk Silahlı Kuvvetlerini ve Türk Hava Kuvvetlerini temsil etmek amacıyla kurulduk. Dünyanın sayılı timlerinden biriyiz ve böyle bir timi Elazığ halkına göstermek için 30 Temmuz’da Elazığ’a geleceğiz. 7 uçakla yapacağımız gösterinin arkasında çok büyük bir emek ve maddi unsurlar var.

Bu yapılan emeklerin ve harcanan paraların boşa gitmesini istemiyoruz. Bu yüzden tek beklentimiz vatandaşlarımızın gösteri uçuşuna büyük bir katılım sağlamalarını bekliyoruz” dedi. Gösteri ekibinden Elazığ’ lı hemşerimiz olan Hava Pilot Yüzbaşı Ali Onur Adalı ise “Çocukken sokaklarında koştuğum, ekmeğini yediğim ve doğup büyüdüğüm memleketime bu şekilde dönmek benim için çok gurur verici” olduğunu söyledi. Tanıtım brifingi sunulduktan sonra soru cevap şeklinde toplantı sona erdi.

(elazig.gov.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın