Girişimci Bayanlar Dikkat! “İnovasyonda Kadın” Projesi Düzenleniyor!

  • Haberin Tarihi: 14 Temmuz 2016
  • Bu haber 989 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Girişimci Bayanlar Dikkat! “İnovasyonda Kadın” Projesi  Düzenleniyor!

KADEM Elazığ Temsilcisi Av. Esra SOYLU Elazığlı girişimci kadınları İnovasyonda Kadın projesine katılmaya davet etti. Soylu Yaptığı açıklamada;

“İnovasyonda Kadın” projesi, kadınların girişimcilik yeteneklerinin artırılması ve nitelikli istihdam oluşturma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri amacıyla düzenleniyor.

Projenin kampının ilkinde, 10 Ağustos 2015’e kadar “Bir Fikrim Var” diyerek kampa başvuruda bulunan 350’ye yakın kadın girişimciden, TÜBİTAK MARTEK hakem heyetinin değerlendirmeleri sonucu, 30 proje sahibi kampa katılmaya hak kazandı. 30 girişimci, 5 gün boyunca akademisyenler tarafından verilen girişimcilik, pazarlama ve ticarileştirme alanlarında eğitim aldı. Melek yatırımcılarla buluşan katılımcılar kamp süresince fikirlerini nasıl geliştirebilecekleri, sektörde kendilerine nasıl yer bulacakları ile ilgili de tecrübe edindi.

Sektörlerinde başarılı olan yöneticiler tarafından tecrübe paylaşımları da yapılan kamp sonunda en başarılı 5 proje sahibine 25 bin lira ödül verildi.

Proje kapsamında girişimcilik kampında edindikleri deneyimleri ve geliştirdikleri iş fikirlerini hayata geçirmelerine yardımcı olmak hedefiyle katılımcılara, 25-26 Ocak’ta KADEM Genel Merkezinde “Proje Uygulama Eğitimi” verildi. KADEM, TÜBİTAK MARTEK veİstanbul Kalkınma Enstitüsü (İSTKE) işbirliğinde düzenlenen eğitimin sonunda katılımcılara sertifika verildi.

II. İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampı

İlki, 31 Ağustos-4 Eylül 2015’te düzenlenen İnovasyonda Kadın Girişimcilik Kampı’nın ikincisi ise 19-24 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Kampla, kadınların girişimcilik yeteneklerinin artırılması, girişimcilerin teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürülebilmeleri amaçlanıyor.

Girişimcilik Kampı, 3 aşamada gerçekleştirilecek. Birinci aşama Ar-Ge, bilim, teknoloji ve yenilik içeren iş fikirleri projelerinin başvuru süreci olacak. İkinci aşmada, TÜBİTAKMARTEK hakemlerinin yapacağı değerlendirmeler sonucunda finale kalan 30 proje seçilecek. Üçüncü aşamada da finale kalan projeler kampa davet edilecek ve girişimciler için fikirden plana, plandan teşebbüse uzanan yolda bir platform oluşturularak 5 gün boyunca eğitim, tecrübe paylaşımı ve uygulamalar yapılacak.

Kampın finalinde seçilecek başarılı projeler, kamp sonrası ulusal ve uluslararası resmi kurum ve kuruluşlar tarafından verilen finansal desteklerden birini almaya hak kazanılırsa, proje başına 25 bin lira ilave destekle ödüllendirilecek. Tüm Elazığlı girişimci kadınları projeye müracaat etmeye davet ediyoruz. dedi.

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın