Zafran Mesire Alanında Dönüşüm Sürüyor

  • Haberin Tarihi: 12 Temmuz 2016
  • Bu haber 942 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Zafran Mesire Alanında Dönüşüm Sürüyor

Zafran Mesire Alanında Dönüşüm Sürüyor

Elazığ Belediyesi’nce devralınan ve toplam 220.000 m2 olan alanın 159.500 m2’lik bölümünde projelendirme çalışmaları tamamlanan Zafran B tipi mesire alanında fiziki çalışmalar sürüyor.

Sahada altyapıya ilişkin çalışmalar büyük bir hızla ilerlerken, giriş kontrol ve yönetim binasının temeli atılarak, yapım çalışmalarına başlandı. Bay-bayan mescit ve kır kahvesinin temel atma işlemlerinin devam ettiği alanda, sulama suyu deposunun temelleri açılarak, demir donatı çalışmaları da hızla ilerliyor.

Yapılacak kapsamlı dönüşüm çalışmalarıyla Zafran B tipi mesire alanının, kentsel yapıya estetik ve işlevsel katkı sağlayan kent donatılarıyla, kent insanına rekreatif ve dinlenme imkanları sunabilen ve kısa sürede ulaşılabilen bir dinlenme alanı olması sağlanacak.

Yapılacak kapsamlı çalışmalarla şehir insanının rahatlıkla ulaştığı merkezi konumdaki Zafran Mesire alanı bünyesindeki; kır lokantası, kır kahvesi, yöresel ürünler satış büfesi, ibadethanesi, sıhhi tesis kompleksi, piknik alanları, doğal ve yapay su göletleri, çeşmesi, spor sahaları, fitness alanları, çocuk oyun alanları, macera parkı, bisiklet, yürüyüş ve koşu yolları, otoparkı ve bisiklet parkurlarıyla tam donanımlı hale getirilerek, hizmete sunulacak.

MESİRE1

MESİRE2

MESİRE3

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın