Başkan Yanılmaz, İlk Kez Oruç Tutan Çocuklarla Buluştu

  • Haberin Tarihi: 30 Haziran 2016
  • Bu haber 529 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan Yanılmaz, İlk Kez Oruç Tutan Çocuklarla Buluştu

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz bu Ramazan’da ilk kez oruç tutan çocuklarla iftarda buluştu

Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen tematik iftar programları kapsamında bu kez ilk kez oruç tutan çocuklar ve aileleri ağırlandı. Konuklarıyla birebir yakından ilgilenen Başkan Yanılmaz, konuklarının yoğun sevgisiyle karşılaştı.

Ezanın okunmasının ardından dualarla başlayan iftar programında konuşan Başkan Yanılmaz sözlerine, “Bütün İslam alemi için birlik, beraberlik, huzur ve mutlulukla kutlayacağı Ramazan Bayramı’na erişmeyi temenni ediyorum” diyerek başladı.

Bu yıl üçüncüsünü düzenledikleri “İlk kez Oruç Tutan Çocuklarla İftar Programı”nın kendileri için çok özel bir anlam taşıdığına vurgu yapan Başkan Yanılmaz, “İlk kez oruç tutan yavrularımızla birlikte olmak, onlarla bu keyfi birlikte yaşamak bambaşka bir duygudur” dedi.

BAŞKAN YANILMAZ: “RABBİM ÜLKEMİZİN HUZURUNU, BİRLİĞİNİ BOZMAK İSTEYENLERE FIRSAT VERMESİN”

Yaşanan kanlı terör saldırılarına tepkisini dile getiren Başkan Yanılmaz, “Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde PKK’lı teröristlerce bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı sonucu hemşehrimiz polis memuru Mustafa Yıldırım’ın şehadet haberini aldık ve ebediyete uğurladık. Rabbim mekanını cennet etsin. Babasına, annesine ve kardeşine sabırlar versin. Hepimizin başı sağ olsun. Yine hepinizin malumu Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen hain saldırı sonucu şehitlerimiz var. Onlara da Rabbimden rahmet diyorum. Rabbim ülkemizin huzurunu, birliğini bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Bizlere güzel yurdumuzda kardeşlik duygusu içinde, sevgiyle, muhabbetle, hoşgörüyle, birbirine tahammül ederek, birlikte yaşamayı nasip etsin” diye konuştu.

Anne ve babaların hayatlarında çocuklarının ilk yürümeye başladıkları, ilk okula başladıkları gün gibi özel zamanların bulunduğunu belirten Başkan Yanılmaz, çocukların ilk kez oruç tuttukları günün de anne ve babalar için çok özel bir anlam taşıdığına vurgu yaparak, davete icabet ederek bu keyfi kendileriyle paylaştıkları için konuklarına teşekkür etti.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın