Kâbe-i Muazzama’nın Kapı Örtüsüne Yoğun İlgi!

  • Haberin Tarihi: 22 Haziran 2016
  • Bu haber 887 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kâbe-i Muazzama’nın Kapı Örtüsüne Yoğun İlgi!

Yeryüzünün ilk mabedi, Kâbe-i Şerifin kapısına ait tek parça halindeki mukaddes 3 örtüsünden birisinin sergilendiği Elazığ Kültür Park Camii, ziyaretçi akınına uğruyor

RAMAZAN AYINDA KÂBE-İ MUAZZAMANIN KAPI ÖRTÜSÜNE YOĞUN İLGİ

Ramazan ayının gelmesiyle birlikte Kâbe-i Muazzam’ının manevi havasını solumak isteyen vatandaşlar, Kültür Park Camii’nde özel bir vitrinde sergilenen Kâbe-i Şerif’in kapı örtüsünü dualarla ziyaret ederek, manevi atmosfere ortak oluyorlar.

ELAZIĞ BELEDİYESİ RAMAZAN ETKİNLİKLERİ SÜRÜYOR

Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan etkinlikleri vatandaşların yoğun katılımlarıyla sürüyor. Ezanın okunmasıyla birlikte iftarlarını açan Elazığlılar teravih namazı sonrasında Kültür Park ve Harput’ta düzenlenen etkinliklerle Ramazan ayının manevi havasını paylaşıyorlar.

Şehrin yaşam merkezi Kültür Park, Kâbe-i Şerifin kapısına ait tek parça halindeki mukaddes 3 örtüsünden birisinin sergilendiği Elazığ Kültür Park Camii ve Amfi Tiyatro’da düzenlenen ve Ramazan ruhuyla bütünleşen programlarla bu yıl Ramazan ayını bir başka yaşıyor. Her akşam farklı ilahi ve tasavvuf konserlerinin düzenlendiği Ramazan programları doğrultusunda Kültür Park Amfi Tiyatro’da Gurup Çağrı, Harput’ta ise Gurup Elaziz seslendirdikleri ilahi ve ezgilerle vatandaşlarla buluştular.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın