Fen İşleri Yoğun Temposunu Sürdürüyor

  • Haberin Tarihi: 22 Haziran 2016
  • Bu haber 558 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Fen İşleri Yoğun Temposunu Sürdürüyor

Elazığ Belediyesi ekiplerince yol-kaldırım bakım-onarım ve yenileme çalışmalarını gece-gündüz ayrımı yapılmaksızın yoğun bir şekilde sürdürülüyor

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce sürdürülen çalışmalar doğrultusunda Fikret Memişoğlu Caddesi ve Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda başlatılan yol ve kaldırım yenileme çalışmaları devam ediyor.

Ulukent Doğukent ve Sugözü mahalleleri minibüs ve otobüs hatları tarafından kullanılan şehrin ana arterlerinden Fikret Memişoğlu Caddesi’nde asfalt yenileme çalışmaları tamamlandı. Kaldırım-tretuvar yenileme çalışmalarının tamamlanmasının ardından cadde hizmete sunulacak.

ENGELSİZ KALDIRIMLAR

Elazığ Belediyesi tarafından yenilenen kaldırımların görme engelli vatandaşların kullanımına uygun hale getirilmesine yönelik düzenlemeler de devam ediyor. Yapılan çalışmalar doğrultusunda daha önce Gazi Caddesi, Vali Fahribey Caddesi, Hürriyet Caddesi ve Necdet Doğan Caddesi’nde kaldırımlar, kompozit malzeme kullanılarak, görme engelli vatandaşlar için engelsiz hale getirilirken, Fikret Memişoğlu Caddesi de görme engelli vatandaşların kullanımına uygun hale getiriliyor.

FATİH SULTAN MEHMET BULVARI’NDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Öte yandan Sanayi, Mustafa Paşa ve Kırklar mahalleleri arasında ulaşımı sağlayan, yapılacak çalışmalarla altı şeride çıkarılacak olan yaklaşık bin 200 metre uzunluğundaki Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda da asfalt yenileme çalışmaları sürdürülüyor. Çalışmalar doğrultusunda ekiplerce Doğukent-Ulukent Kavşağı ile Harput Yolu Kavşağı arasında asfalt yenileme çalışması tamamlandı. Yoğun bir şekilde sürdürülen asfalt yenileme ve kaldırım-tretuvar çalışmalarının tamamlanmasının ardından cadde yepyeni yüzüyle hizmete sunulacak.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın