Elazığ Belediyesi’nden Kardeşlik İftarı

  • Haberin Tarihi: 22 Haziran 2016
  • Bu haber 576 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığ Belediyesi’nden Kardeşlik İftarı

Elazığ Belediyesi tarafından Dünya Yetimler Günü’nde çok anlamlı bir etkinliğe imza atılarak, yoğun bir katılımla ‘Kardeşlik İftarı’ programı düzenlendi

Elazığ Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği tematik iftar programları, bu Ramazan ayında da devam ediyor. Yetim çocuklar ve ailelerinin katılımıyla gerçekleştirilen Kardeşlik İftarı programına TBMM Meclis Başkanlık Divan Üyesi ve AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, eşi Nebahat Yanılmaz ile İHH Elazığ Şube Başkanı Erdal Altunbaş katıldı.

Ezanın okunmasıyla birlikte iftarlar açılırken, çocuklar ve Başkan Yanılmaz arasında yoğun bir sevgi trafiği yaşandı.

BAŞKAN YANILMAZ: “YAVRULARIMIZLA RAMAZAN AYININ BEREKETİNİ PAYLAŞMAKTAN DOLAYI ÇOK MUTLUYUZ”

İftarın ardından bir konuşma yapan ve sözlerine “Bugün çok anlamlı bir iftar programında, çok değerli konuklarımızla birlikteyiz” diyerek başlayan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Bugünün bir başka anlamı daha var. AK Parti Genel Merkezimizin organizasyonuyla şuanda Türkiye’de 81 ilde ve bütün ilçelerimizde siz değerli kardeşlerimizle iftar programları yapılıyor. Bizlerde bu organizasyonla evlatlarımızla, yavrularımızla birlikte, Ramazan ayının bereketini paylaşıyoruz” diye konuştu.

“RABBİM RAMAZAN AYININ BEREKETİYLE İSLAM ALEMİNDE YAŞANAN SAVAŞLARI DURDURSUN”

Dünyanın dört bir yanında Müslümanların zulme maruz kalarak, mağduriyet yaşadığına dikkat çeken Başkan Yanılmaz, “Maalesef hemen yanı başımızda Irak’ta, Suriye’de, Mısır’da Filistin’de maalesef iç savaş ve dışardan etkin güçlerin pompalamasıyla yavrularımız yetim kalıyor, öksüz kalıyor, sahipsiz kalıyor. Rabbim Ramazanın bereketiyle İslam aleminde yaşanan savaşları durdursun inşallah. Müslümanların izzetini, onurunu, şahsiyetini korusun. Müslümanların İslam dininin izzeti üzerine yaşamalarına vesile olacak hayatı, vesile olacak düzeni, intizamı Müslümanlara nasip etsin” şeklinde konuştu.

Konuşmasında birlik, beraberlik ve kardeşliğe vurgu yapan Başkan Yanılmaz, “Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Başbakanımız ve Hükümetimiz öncülüğünde ülkemizde kardeşliğin, huzurun sevginin, barışın ve hoşgörünün yaşatılması için büyük bir gayret sarf ediliyor. Bu doğrultuda da ülkemizde birlik ve beraberliğimiz artıyor, kardeşliğimiz her geçen gün daha da güçleniyor” dedi.

SERDAR: “BU ANLAMLI ETKİNLİKTEN DOLAYI BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Başkan Yanılmaz’ın ardından söz alan AK Parti Elazığ Milletvekili Ömer Serdar ise konuşmasında şunları kaydetti: “Dünyanın neresinde bir mazlum varsa orada bulunmak anlayışıyla hareket ettiğimiz için, bugün çeşitli kuşatmalar altındayız. Ancak Müslümanların umudu olan bu ülke, inşallah bu sorunları aşacaktır. Bu ülke, Müslümanların onurlu bir hayat yaşamasını temin edecek bir medeniyet projesi olarak, dünya sahnesinde olacaktır. Dünya saygısında olacaktır. Bundan hiç kuşkum yok, çünkü biz gerek tarihsel sorumluluğumuz, gerekse dini hükümlülüğümüz gereği bunu yapmak zorunda olduğumuza inandığımız için bunu yapıyoruz.”

Düzenlenen organizasyondan dolayı Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür eden Serdar, “Benim için en mutu iftarlarımdan biriydi. Çünkü sizlerle birlikte bu iftarı açmak, bu ibadeti nihayete erdirmek bizler için çok önemlidir” dedi.

Miniklerin okuduğu dualarla renklenen programda, Başkan Yanılmaz çocuklarla yakından ilgilendi.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın