HARPUT’A ÜCRETSİZ ULAŞIM!

  • Haberin Tarihi: 16 Haziran 2016
  • Bu haber 1174 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
HARPUT’A ÜCRETSİZ ULAŞIM!

Ramazan ayı süresince çeşitli programlarla şehrin manevi atmosferini vatandaşlarla birlikte yaşayan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Harput’ta düzenlenen Ramazan programına katıldı

KÜLTÜR PARK’TA RAMAZAN COŞKUSU SÜRÜYOR

Elazığ Belediyesi tarafından Kültür Park’ta her akşam düzenlenen Ramazan programında geniş bir hayran kitlesine sahip Fatih Çakar “23 Soru 23 Hediye” yarışmasıyla büyük beğeni topluyor. Fatih Çakar’ın ardından Samini Tasavvuf Topluluğu seslendirdiği ilahilerle Kültür Park Amfi Tiyatroyu dolduran Elazığlılara, manevi atmosferi yoğun bir program sundular.

BAŞKAN YANILMAZ’DAN MİNİKLERE İKRAM

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Teravih namazı sonrası Elazığ Belediyesi tarafından Sarahatun Camii Meydanı’nda kurulan ve ücretsiz ikramların yapıldığı stantları gezerek, miniklere patlamış mısır ve pamuk şeker ikramında bulundu.

Daha sonra yöresel ürünlerin yer aldığı stantları gezen Başkan Yanılmaz, vatandaşlarla bol bol sohbet etti.
Nurettin Polat-Turgut Kırgın İlahi Gurubu’nun yer aldığı Sarahatun Meydanı’ndaki Ramazan programına katılan Başkan Yanılmaz, program sonrası yaptığı konuşmada, Harput’un sahip olduğu manevi mirasıyla bugünümüze yön verdiğini ifade ederek, şunları kaydetti: “Harput, hamurumuzu yoğuran, hamurumuza şekil veren manevi büyüklerimizin olduğu bir diyar. Harput deyince aklımıza İmam Efendi geliyor, Beyzade Efendi geliyor, Kazım Baba geliyor, Halıt Hoca geliyor, Feti Ahmet Baba geliyor, Arap Baba geliyor. Nice büyüklerimizin meftun olduğu bir beldedeyiz. Elazığ Belediyesi olarak 2014 yılından itibaren Ramazan ayının manevi coşkusunu Harput’ta birlikte yaşıyoruz, yaşamaya da devam edeceğiz.”

İFTAR SONRASI HARPUT’A ÜCRETSİZ ULAŞIM

Başkan Yanılmaz, binlerce yıllık güçlü bir mirasa sahip Harput’un Ramazan ayı süresince daha canlı, daha dinamik olmasının kendileri için son derece önemli olduğuna vurgu yaparak, “Hemşehrilerimizin Harput’a daha rahat gelebilmeleri için iftardan sonra otobüslerimiz ücretsiz olarak hizmet sunmaktadır. Son otobüs seferleri Elazığ’dan saat 24.00 itibariyle hareket etmektedir. Yine Harput’ta çok özel ve Ramazan ayının manevi ruhuna uygun, birlik ve beraberliğimizi güçlendiren programlarımız ve ikramlarımızla sizle birlikte olacağız. Sizlerden beklediğimiz tek şey ise “Allah razı olsun” demenizdir. O bizim için dünyalara bedel bir duadır. Rabbim hepimizi Ramazan ayını hakkıyla idrak edenlerden eylesin” dedi.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın