Jandarma Teşkilatımız 177. Yaşında

  • Haberin Tarihi: 15 Haziran 2016
  • Bu haber 1017 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Jandarma Teşkilatımız 177. Yaşında

Jandarma Teşkilatımız 177. Yaşında

Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 177. yıldönümü kutlanmaya başlandı. Jandarma Teşkilatının kuruluşunun 177. yıldönümü münasebetiyle İl Jandarma Komutanı Albay İlker Temel ve Jandarma Personeli, Vali Murat Zorluoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyarette İl Jandarma Komutanı Albay İlker Temel, Jandarma teşkilatının kuruluşunun 177. yıldönümü vesilesiyle yapılacak etkinlikler hakkında Vali Murat Zorluoğlu’na bilgiler verdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Zorluoğlu; “Bugün Jandarma teşkilatımızın kuruluşunun 177. Yıldönümü. Teşkilatın en tepesinden en alttaki personeline kadar hepsinin bu önemli gününü kutluyorum. Yine bu vesileyle gerek terörle mücadele sırasında, gerekse vazife sırasında şehit olan jandarma personeline Allah’tan rahmet diliyorum. Bu esnada yaralanan gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Jandarma teşkilatımız ülkemizin hatta Cumhuriyet tarihinin ötesine geçen Osmanlı Devleti’nden bir miras ve çok önemli bir kolluk birimi. Bu 177 yıllık tarihine çok büyük başarılar, toplumun huzuru ve güvenliği için yaptığı çok önemli çalışmalar sığdırmış bir teşkilatımızdır.

Bir taraftan şuan yoğun bir şekilde mücadele ettiğimiz terör örgütüne karşı hakikaten çok üstün hizmet anlayışı ile görev yapıyor, diğer taraftan da tıpkı emniyet teşkilatı gibi bir kolluk kuvveti olarak suçun önlenmesi, suçluların takibi gibi suç oluştuktan sonra suçlunun yakalanıp adli makamlara çıkarılması gibi farklı görevleri de üstün hizmet anlayışı ile yerine getiriyor. Vali Zorluoğlu: Jandarma teşkilatımız halkın huzur ve güven içinde yaşaması için çalışıyor. İlimizde de çok başarılı bulduğum ve her vesileyle söylemekten memnun olduğum bir Jandarma teşkilatımız var. Jandarma teşkilatımız ilimizde halkımızın huzur içinde, güven içinde yaşaması için gecesini gündüzüne katarak çalışıyor. Bugün Elazığ bir huzur kenti bir huzur adası olarak anılıyorsa bunda İl Jandarma Komutanlığımızın ve onun personelinin çok önemli bir rolü olduğunu görüyoruz. Ben bütün bu başarılı çalışmaları nedeniyle başta komutanlarımız olmak üzere bütün personelimizi kutluyor, hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

İnşallah bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada genel olarak Jandarma teşkilatı ilimizde de İl Jandarma Komutanlığı bütün mensuplarıyla halkımızın rahat ve huzur içinde bir hayat sürmesi için suçların önlenmesi, suçluların yakalanması ve adalete teslim edilmesi için terörle mücadelede aktif bir şekilde rol alarak, kamu düzenin daha iyi bir şekilde tesis edilmesi için çalışmaya, gayretini sarf etmeye devam edecektir” dedi. Ziyarette Albay İlker Temel, Vali Murat Zorluoğlu’na Jandarma Genel Komutanlığı tarafından kuruluş yıldönümü anısına hazırlanan asker maketi takdim etti.

(elazig.gov.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın