O Köprü Yeniden İnşa Ediliyor!

  • Haberin Tarihi: 14 Haziran 2016
  • Bu haber 1993 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
O Köprü Yeniden İnşa Ediliyor!

Elazığ Belediyesi tarafından, DDY Kızılay Köprüsü genişletilerek, yeniden inşa edilecek

Kızılay Köprüsü Yeniden İnşa Ediliyor

Elazığ Belediyesi tarafından şehir içi trafiği rahatlatmak, trafik akış hızını ve mahalleler arası bağlantıları artırmaya yönelik çalışmalar yoğun bir tempoyla sürdürülüyor.

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince bölgesel trafiği düzenlemek ve rahatlatmak amacıyla şehir merkezi ile Kızılay Mahallesi arasında ana bağlantıyı sağlayan ancak yetersiz kalan DDY Kızılay Köprüsünün genişletilerek yeniden inşası için çalışmalara başlandı. Çalışmalar kapsamında 6 metre açıklığında olan köprü, 25 metre açıklığında, 7.5 metre genişliğinde yeniden inşa edilecek. İlk olarak köprü üzerinden geçen demiryolunun deplase(başka yere taşıma) çalışmalarına başlayan ekipler, daha sonra köprünün sağlam zemine oturtulması için 36 adet fare kazık yapı çalışmasını gerçekleştirecek.

Bölgenin gelişimi yönünde de önemli katkılar sağlayacak olan köprü inşasının 90 günde tamamlanması hedefleniyor.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın