Başkan Yanılmaz, İftarda Özel Konuklarıyla Buluştu

  • Haberin Tarihi: 14 Haziran 2016
  • Bu haber 614 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan Yanılmaz, İftarda Özel Konuklarıyla Buluştu

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, düzenlenen iftar programında çok özel konuklarıyla bir araya geldi

Elazığ Belediyesi tarafından toplumsal birlik-beraberliği güçlendirmek ve Ramazan bereketini paylaşmak amacıyla düzenlenen tematik iftar programları kapsamında bu kez engelliler ve aileleri ağırlandı. Eşi Nebahat Yanılmaz ile birlikte katıldığı programda konuklarıyla tek tek özel olarak ilgilenen Başkan Yanılmaz, özellikle engelli çocukların yoğun sevgisiyle karşılaştı. Program, edilen dualar ve iftar yemeğiyle başladı.

Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Kulüp Başkanı Dr. Ömer Deniz, toplumda engellilere yönelik her çalışmaya gösterdiği hassasiyetten dolayı Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ederek, “Bin 500 kişilik bir katılımla gerçekleşen bu program toplumsal dayanışmanın, Hükümetimizin ve Belediyemizin engellilerimize verdiği desteğin göstergesidir” dedi.

BAŞKAN YANILMAZ: “HİÇBİR ENGEL BAŞARIYA ENGEL DEĞİLDİR”

Daha sonra söz alan Başkan Yanılmaz ise Ramazan’ın rahmet, bereket, hoşgörü, paylaşım ayı olduğunu vurguladı. Engellilere yönelik her platformda onlarla bir araya gelmeye azami özen gösterdiklerinin altını çizen Başkan Yanılmaz, “Hiçbir engel yaşama bağlı olmaya engel değildir. Hiçbir engel tebessüm etmeye engel değildir. Hiçbir engel birbirimizi sevmeye, birbirimize saygı duymaya, birbirimize hoşgörülü davranmaya engel değildir” diye konuştu.

“GÜCÜMÜZÜ HEMŞEHRİLERİMİZİN HUZURU İÇİN KULLANIYORUZ”

Toplumsal dayanışma ve kaynaşma açısından bu tür organizasyonların büyük önem taşıdığının altını çizen Başkan Yanılmaz, “Biz hep birlikte bir gücüz ve hep birlikte engelleri aşmak için yola koyulduk. Biz sahip olduğumuz bu gücü Elazığlı her bir hemşehrimizin rahat ve huzuru için eyleme dönüştürüyoruz” şeklinde konuştu.

Daha sonra Down Sendromlular Türkiye Şampiyonasında dereceye giren öğrencileri platforma davet ederek, kutlayan Başkan Yanılmaz, “Başarının, umudun ve hedefin önünde hiçbir engel yoktur. Yeter ki biz kendimize güvenelim, başarı yolunda gayret edelim, çalışalım. Başarı kendiliğinden gelecektir” diye konuştu. Daha sonra son iki sezonda Türkiye Süper Lig şampiyonu olan Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol takımını platforma alarak, tebrik eden Başkan Yanılmaz, “Bu kardeşlerimiz başarının örnekleridir. Hepimiz için engelsiz bir dünya diliyorum. Rabbim birlikte yaşam gücümüzü artırsın” dedi.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın