Başkan Yanılmaz, İftar’da İş Dünyasıyla Buluştu

  • Haberin Tarihi: 13 Haziran 2016
  • Bu haber 626 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Başkan Yanılmaz, İftar’da İş Dünyasıyla Buluştu

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, tematik iftar programları çerçevesinde, esnaf, oda başkanları ve ekonomik kuruluşların başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile iftar yemeğinde bir araya geldi

BAŞKAN YANILMAZ; “BİZ HEP BİRLİKTE BİR GÜCÜZ”

Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan iftar programında bir konuşma yapan Başkan Yanılmaz, “Güzel bir ramazan akşamındayız, Rabbim bizleri rahmet, mağfiret ve günahlardan kurtuluş ayı olan Ramazan Ayı’nı en iyi şekilde idrak edenlerden eylesin. Sizler, Elâzığ’ımızınız ekonomisine yön verenler, çalışanlara istihdam sağlayanlar, üretenler, imalat yapanlar ve Elâzığ’daki gayri safi milli hasılaya katkısı olan kardeşlerimizsiniz. Hepiniz, takdire ve hürmete şayansınız, Allah hepinizden razı olsun. Rabbim işinizin bereketini arttırsın. Rabbim sayılarınızı arttırsın. Elâzığ’da üretim yapan, imalat yapan sanayici, tüccar ve esnaf kardeşlerimizin sayısı artsın ki, yanlarında çalışan kişilerin sayısı da artsın inşallah. Bu yıl Elâzığ’da Ramazan güzel ve canlı bir şekilde devam ediyor. Öncelikle manevi şehrimiz, maneviyatı ağırlıklı olan Harput’ta ve Kültür Park’ta programlarımız devam ediyor. Bu yıl ilk olarak Ahmet Aytar meydanında iftar çadırımızı kurduk. Ramazan ayının sonuna kadar bin kişilik iftar yemeği vereceğiz. Biz hep birlikte bir gücüz. Hep birlikte varız ve hep birlikte Elâzığ’ız, hep birlikte Türkiye’yiz ve hep birlikte ümmeti Muhammed olarak Ramazanı en iyi şekilde geçirmenin yollarını arıyoruz. Rabbim bayramına erişmeyi nasip etsin. Bayramını da en iyi şekilde kutlayanlardan etsin. Hepinizin Ramazanını kutluyorum.” diye konuştu.

BAŞKAN YANILMAZ’DAN, İNCİTME GÖNÜL ŞİİRİ

Programda birer konuşma yaparak duygu ve düşüncelerini dile getiren esnaf ve oda başkanları, Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’a kendilerini iftar programında bir araya getirdiğinden dolayı teşekkür ettiler. Esnaf ve oda başkanlarının konuşmalarının ardından Yunus Emre’nin, anlam dolu ‘İncitme Gönül’ şiirini okudu.

Ramazan etkinlikleri çerçevesinde Kültür Park’ta konser vermek üzere Elazığ Belediyesi tarafından, Elâzığ’a getirilen, Türkiye’nin ilk çocuk ilahi grubu olan, Grup 571’in ilahi ve kasideleriyle renk kattığı iftar programı, grup yönetmeni İsmail Uslu’nun yemek duası yapmasıyla sona erdi.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın