Anne Üniversitesi’nde 4. Dönem Mezuniyet Coşkusu

  • Haberin Tarihi: 13 Haziran 2016
  • Bu haber 772 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Anne Üniversitesi’nde 4. Dönem Mezuniyet Coşkusu

Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen Türkiye’nin 5. Anne Üniversitesi olan Elazığ Belediyesi Anne Üniversitesi’nde mezuniyet coşkusu yaşandı

Annelerin donanımını artırarak, bilgilerini güncellemek ve sosyal hayata daha aktif katılımlarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen Anne Üniversitesi’nde eğitim alan anneler, 8 hafta süren eğitimlerini tamamlamalarının ardından sertifikalarını aldılar.

Elazığ Belediyesi’nce her gün değişik programlarla ramazan coşkusu yaşatılan Kültür Park Amfi Tiyatroda düzenlenen mezuniyet törenine AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve eşi Nebahat Yanılmaz, Ak Parti İl Başkanı Ramazan Gürgöze, Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Por.Dr.Rifat Çolak, öğretim üyeleri, çok sayıda davetli ve vatandaşlar katıldı.

GRUP 571’DEN ANNE ADAYLARINA MUHTEŞEM KONSER

Ramazan etkinlikleri kapsamında Elazığ Belediyesi tarafından organize edilen programda sahne almak üzere Elazığ’a getirilen Türkiye’nin ilk çocuk ilahi grubu olan, Grup 571, anne adaylarına ilahileriyle unutulmaz bir gece yaşattı.

Anne Üniversitesi 4. Dönem mezunlarından Tuna Bulut’un bir teşekkür konuşması yapmasının ardından söz alan Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Por.Dr.Rifat Çolak, “Bir toplum için vazgeçilmez olan eğitimdir. Eğitimin yaşı yoktur. Bu vesileyle Anne Üniversitesi’ni üniversitemizle birlikte kuran Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

BAŞKAN YANILMAZ; “BİR ANNENİN DEĞİŞİMİ, TOPLUMUN DEĞİŞİMİDİR”

Törende bir konuşma yapan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz. “Güzel bir Ramazan akşamındayız ve bugün güzel bir organizasyonda yine birlikteyiz. Türkiye’deki 5 anne üniversitesinden biri olan Elâzığ’ımızdaki Anne Üniversitemizin 4.mezunlarının, mezuniyet törenindeyiz. Öncelikle bir annenin değişimi, bir toplumun değişimidir, diyerek bütün anneleri tebrik ediyorum. Cennetin, ayakları altında olan annelerimiz, topluma ne kadar hizmet ederlerse toplumun o kadar dinamik olacağını hepimiz biliyoruz. Bu çerçevede bu eğitimde emeği geçen hocalarımıza, paydaşımız olan Fırat Üniversitesi’nin yetkililerine ve eğitim görevlilerimize tekraren teşekkür ediyor, hepinize hayırlı ramazanlar diliyorum.” diye konuştu.

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut ise, eğitime katılan anneleri tebrik ederek, sunulan hizmetten dolayı Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi’ni kutladı.

Konuşmaların ardından Anne Üniversitesi’nden mezun olan anne ve anne adaylarına Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, eşi Nebahat Yanılmaz, Milletvekili Metin Bulut, Ak Parti Elazığ İl Başkanı Ramazan Gürgöze ve diğer protokol üyeleri tarafından sertifikaları verildi. Tören, annelerin kep atmalarının ardından sona erdi.

Tören sonunda duygularını anlatan anne ve anne adayları Anne Üniversitesi’nin kendilerine önemli katkılar sağladığını ifade ederek, sunulan imkândan dolayı teşekkürlerini dile getirdiler.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın