Elazığ’da Ramazan Dolu Dolu Yaşanıyor

  • Haberin Tarihi: 10 Haziran 2016
  • Bu haber 937 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığ’da Ramazan Dolu Dolu Yaşanıyor

Elazığ Belediyesi, on bir ayın sultanı Ramazan Ayı’nı Elazığlılara dolu dolu yaşatmak amacıyla düzenlediği birbirinden özel etkinliklerle devam ediyor

Elazığ Belediyesi, İslam âleminde birlik, beraberlik, kardeşlik ve paylaşmak gibi ulvi duyguların zirveye ulaştığı ve Ramazan ayında düzenlediği etkinliklerle, ruhuna uygun unutulmaz bir Ramazan yaşatıyor. Elazığlılar, Ramazan ayı süresince hem tarihi Harput’ta Sarahatun Camii önünde, hem de şehrin yeni yaşam merkezi Kültür Park Amfi Tiyatroda Kuran’ı kerim tilaveti, ilahi, ezgi, tasavvuf konserleri, söyleşiler ve çocuklara yönelik özel programlarla dopdolu içerikli Ramazan programlarıyla buluşuyor.

GRUP GENÇ, HARPUT’U MEST ETTİ

Elazığlıların 7’den 70’e manevi havasına tutkuyla bağlı olduğu Harput, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan etkinliklerine ev sahipliği yapıyor. Tarihi Sarahatun Camii önünde düzenlenen Ramazan programı, Hafız Zülfü Üçer’in okuduğu Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı. Çoluk-çocuk, yaşlı-genç Elazığlıların yoğun katılım gösterdiği ve Grup Genç’in sahne alarak sevilen ilahileri eşsiz yorumuyla seslendirdiği programda, vatandaşları adeta mest etti.

EMRAH GÜNEŞ BİRBİRİNDEN ÖZEL PARÇALARIYLA KÜLTÜR PARK’TA

Elazığ’ın yeni yaşam merkezi Kültür Park Amfi Tiyatroda düzenlenen Ramazan programında ise, okunan Kuran’ı Kerim tilavetinin ardından İlahi sanatçısı Emrah Güneş tarafından birbirinden özel eserler seslendirildi.
Elazığlılar tarafından yoğun ilgi gösterilen programda, Elazığ Belediyesi stantlarında çay, kahve, patlamış mısır ve pamuk şeker gibi ikramlarda bulunuldu.

TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

Elazığ Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, 11 Haziran Cumartesi günü Ahmet Yüce, 12 Haziran Pazar günü ise Emrah Güneş’in Harput’ta;

11 Haziran Cumartesi günü Umut Mürare, 12 Haziran Pazar günü Grup Tuğra’nın Kültür Park’ta sevenleriyle buluşacağı belirtilerek, tüm halkımızın davetli olduğu bildirildi.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın