Elazığ’da Ramazan Ayı Coşkusu Devam Ediyor

  • Haberin Tarihi: 9 Haziran 2016
  • Bu haber 838 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Elazığ’da Ramazan Ayı Coşkusu Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi, 11 ayın sultanı Ramazan ayının ruhaniyetine uygun olarak, kardeşlik, barış, huzur ve paylaşım içinde geçmesi amacıyla çeşitli etkinlikler hazırladı

Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan coşkusu çeşitli etkinliklerle, Harput ve Kültür Park’ta yaşatılacak. Elazığ Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca düzenlenecek olan etkinliklerle ramazan ikliminin en güzel şekilde yaşanması sağlanacak.

KÜLTÜR PARK, RAMAZAN’DA BİR BAŞKA GÜZEL

İftar sonrası, Ramazan etkinliğinin devam ettiği Elazığ’ın yeni yaşam merkezi Kültür Park’ta tasavvuf müziğinin güçlü sesi Ahmet Yüce çeşitli ilahiler seslendirdi. Kültür Park’ta, Elazığ Belediyesi’nin kurmuş olduğu standı ziyaret eden vatandaşlar stantta yer alan yiyecekleri tadarak, Kültür Park’ın muhteşem güzelliklerini Ramazan ayının manevi ve uhrevi havasıyla birlikte yaşamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını dile getirdiler.

DUALARIN ARŞA ULAŞTIĞI AY’DA, HARPUT

Harput’ta gerçekleşen programda, Emrah Güneş birbirinden güzel ilahi ve kasideleri yorumlarken, yapılan duaların bu ayın fazileti dolayısıyla arş’a ulaştığına inanan bir kültürden geldiklerini ifade eden vatandaşlar; aynı zamanda On bir ayın Sultanı Ramazan ayının her yıl Elazığ’da çok daha güzel yaşandığını ifade ettiler. Etkinliklere katılan vatandaşlar, bu ayın manevi havasını birebir yaşatmak gayesiyle Harput’ta böylesi güzel etkinliklerin yapılmasını büyük bir beğeni ile karşıladıklarını ifade ettiler.

Gerçekleştirilen bu hizmetlerden dolayı öncelikle Elazığ Belediye Başkanı Sayın Mücahit Yanılmaz’a teşekkür ettiler.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın