Dikkat! DSİ 9. Bölge Müdürlüğünden Koruyucu Tedbirler Uyarısı!

  • Haberin Tarihi: 9 Haziran 2016
  • Bu haber 848 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Dikkat! DSİ 9. Bölge Müdürlüğünden Koruyucu Tedbirler Uyarısı!

Dikkat! DSİ 9. Bölge Müdürlüğünden Koruyucu Tedbirler Uyarısı!

DSİ 9. Bölge Müdürlüğü 91. Şube Müdürlüğünce Sulama barajları ve göletlerle ilgili olarak koruyucu tedbirler açıklandı. DSİ 91.Şube Müdürlüğünce yapılan açıklamada” Şube Müdürlüğümüzce işletmeye açılan Cip Barajı Sulaması, Kepektaş Göleti Sulaması ,Işıktepe Göleti Sulaması,Tadım Göleti Sulaması, Dedeyolu Göleti Sulaması, Karakoçan-Kalecik Barajı Sulaması, Kovancılar-Kapıaçmaz Göleti Sulamalan ile Taşkın ve Sulama kanalları inşa edildiği yıllarda yerleşimin olmadığı ancak, zaman içerisinde nüfusun yoğunlaştığı bölgelerde kanal ve depolama tesislerinde akan ya da durağan su kütleleri ile tesislerin işletme ve bakımı için kullanılan servis yollarının maksatları haricinde kullanılması bölge halkının can ve mal güvenliği açısından risk oluşturmaktadır.

Ayrıca Müdürlüğümüz sorumluluk alanında bulunan Baraj, Gölet, Taşkın ve Sulama kanalların da; hiçbir şekilde suya girilmemesi gerektiği, suya girmenin can kayıplarına sebep olabileceği vurgulanarak, DSİ tesislerinde suya girmenin Valilik emrine aykırı davranış olarak degerlendirileceğinden, uymayanlar hakkında İdarî yaptırım cezası uygulanacağı “ belirtildi.

(elazig.gov.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın