Ahşap Oymacılığı Kursiyerlerine Sertifikaları Verildi

  • Haberin Tarihi: 9 Haziran 2016
  • Bu haber 536 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ahşap Oymacılığı Kursiyerlerine Sertifikaları Verildi

Elazığ Belediyesi ve İŞKUR İl Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Ahşap Oymacılığı kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını alırken, el emeği göz nuru ürünlerin yer aldığı serginin açılışı da yapıldı.

BAŞKAN YANILMAZ; “BİZİ TERÖRLE DENEMEYE ÇALIŞANLAR BU HENDEĞİN İÇİNDE KALACAKLAR”

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz da, konuşmasına İstanbul ve Mardin-Midyat’ta yaşanan terör olaylarını kınayarak başladı. Türkiye’nin huzurunu, birliğini, geleceğini ipotek altına almaya çalışanlara Türk Milleti’nin prim vermeyeceğini ifade eden Yanılmaz, “Biz çok zor ortamlardan geçmiş bir milletiz. Bu topraklarda yaşamanın ne anlama geldiğini gayet iyi biliriz. Dünyada Türkiye’nin güçlenmesini, gelişmesini ve büyümesini istemeyen ve bundan rahatsızlık duyan güçler PKK adı altında Türkiye’ye karşı mücadele etmektedir. Bizim milletimizin iradesi, vatan sevgisi, millet sevgisi, inanç sevgisi ve bu sevginin ortaya koymuş olduğu iradenin gücü tüm dünyanın gücünden çok daha büyüktür. Bizi terörle denemeye çalışanlar bu hendeğin içinde kalacaklar, biz yolumuza devam edeceğiz. Bu vesileyle şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize ve yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” diye konuştu.

ÜRÜNLER EL EMEĞİ GÖZ NURU ÇARŞISINDA SATIŞA SUNULACAK

Yanılmaz, evleri sadece tüketen yerler değil, aynı zamanda üreten yerler haline getirmeyi hedeflediklerini, Ahşap Oymacılığı kursunun da bu çerçevede organize edildiğini söyledi. Kursa katılan kursiyerlerin yoğun bir eğitim döneminden geçtiklerini kaydeden Yanılmaz, “Kursta ve sergide emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bu sergide yer alan ürünleri Harput’ta bulunan El Emeği Göz Nuru Çarşısı’nda satışa sunacağız ve orası açık olduğu sürece üretilen ürünler hemşerilerimizin beğenisine sunulmuş olacak” dedi.

Bu tür kursların devam edeceğini sözlerine ekleyen Yanılmaz daha sonra sergiyi gezerek kursiyerlerden ürünler hakkında bilgiler aldı.

(elazig.bel.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın