Sivrice Yamaç Paraşütü ve Bisiklet Festivali Tamamlandı

  • Haberin Tarihi: 30 Mayıs 2016
  • Bu haber 1131 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sivrice Yamaç Paraşütü ve Bisiklet Festivali Tamamlandı

Sivrice Yamaç Paraşütü ve Bisiklet Festivali Tamamlandı

Genç Elazığlılar Derneği tarafından organize edilen 3. Sivrice Yamaç Paraşütü ve Bisiklet Festivali gerçekleştirilen ödül ve final programı ile tamamlandı. Hazar Gölü kenarında gerçekleştirilen programa Vali Murat Zorluoğlu, Eşi Sevcan Zorluoğlu, Vali Yardımcısı Zekeriya Göker, Sivrice Kaymakamı Cengiz Erdem, Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Nazif Bilginoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Programda bir konuşma yapan Genç Elazığlılar Derneği Başkanı Burhan Daş, festivali geliştirmeye ve Sivrice’nin turizm potansiyelini tanıtmaya devam edeceklerini söyledi. Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak ise belediye olarak sosyal belediyecilik çalışmalarına devam edeceklerini ve bu tür faaliyetlere katkı sunacaklarını söyledi. Sivrice Kaymakamı Cengiz Erdem de 70 paraşütçünün ve 40 bisiklet yarışmacısının katıldığı etkinliklerin ilçenin tanıtımı adına önem ifade ettiğini kaydetti. Vali Zorluoğlu:

Hazar Baba Kayak Merkezinin Yolu Asfalt Olacak Bu tür tanıtım faaliyetlerine özel önem verdiklerini ve Genç Elazığlılar Derneğini kutladığını ifade eden Vali Zorluoğlu ise “Sivrice çok özel organizasyonların yapılmasına müsait, potansiyeli olan bir ilçedir. Bu nedenle Sivrice’nin potansiyelini ortaya koymak ve tanıtmak adına çok sayıda projeyi başlattık. Bu projelerin en önemlisi hiç şüphesiz Hazar Gölü’nün maviliğinin yaşatılması adına gerçekleştirilen kanalizasyon ve arıtma projesidir. Hazar Gölü arıtma işlerini içeren ihaleyi yeniden yaparak gölün etrafındaki kanalizasyon sistemini bütünüyle yenileyeceğiz. Bu çalışmayla Hazar Gölü daha temiz kalacaktır. Bunun yanında bazı özel park ve rekreasyon alanları gibi çalışmalarda yapılmaktadır.

Bunlarla beraber ilk defa buradan açıklamaktan dolayı mutlu olduğum bir diğer çalışmada Hazar Baba Kayak Merkezi ile ilgilidir. Hazar Baba Kayak Merkezinin yolunu bütünüyle sıcak asfalt olarak 2 ay içerisinde yeniden yapacağız. Bütün bu çalışmalar Sivrice’nin turizm potansiyelini tanıtmak ve artırmak adına çok önemli gelişmelerdir” dedi. Konuşmaların ardından yapılan yarışmalarda dereceye girenler ödüllerini ve kupalarını Vali Zorluoğlu ve protokol üyelerinin elinden aldılar. Etkinlikte bisiklet kazanan öğrenciler ise bisikletlerini Sevcan Zorluoğlu’ndan aldılar. Program festivale katkı sağlayan kişi ve kurumlara plaketlerinin verilmesi ile son buldu.

(elazig.gov.tr)

Anahtar Kelimeler: elazig, elazig haberleri, elazig haber, haber elazig, kanal elazig, elazig kanal, elazigdan haberler, elazigin haberi, haber elazig elazig haber, elaziz haber, haber elaziz, elazigspor haberleri, elazigspor maçlari, elazigspor maç sonucu, elazigspor maç sonuç, elazigspor karsilasmalari

menzil küçük gif

Bir Yorum Yazın